01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ve středních Čechách slouží další komfortnější autobusy

Na linkách v oblastech Dobříšska, Příbrami a Nového Knína, provozovaných v závazku veřejné služby Středočeského kraje, začaly jezdit tři nové nízkopodlažní autobusy Iveco Crossway LE 12 m. Nejenže splňují emisní normu EURO 5, ale také umožňují komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a...

Na linkách v oblastech Dobříšska, Příbrami a Nového Knína, provozovaných v závazku veřejné služby Středočeského kraje, začaly jezdit tři nové nízkopodlažní autobusy Iveco Crossway LE 12 m. Nejenže splňují emisní normu EURO 5, ale také umožňují komfortní přepravu osob se sníženou pohyblivostí a orientací. K tomu jsou tato částečně nízkopodlažní vozidla vybavena výklopnou mechanickou plošinou umožňující snadný nástup i výstup cestujícím na invalidním vozíku, seniorům i rodičům s kočárky.

Společnost BOSÁK BUS, spol. s r. o., pro projekt modernizace svého vozového parku využila podporu z Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy. Poskytnutá dotace ve výši 40 % uznatelných nákladů činila 5,41 mil. Kč.

Jan Bosák, jednatel společnosti BOSÁK BUS, vyzdvihl další aspekt projektu: »Dbáme i na zvýšení ekologičnosti dopravy v regionu Dobříšska, jehož obyvatelé jezdí pravidelně do Prahy za prací či kulturou.«

Společnost BOSÁK BUS je jedním z deseti dopravců Středočeského kraje, jejichž projekt modernizace vozového parku prošel přísnými hodnoticími kritérii a byl přijat k realizaci. Společnost BOSÁK BUS patří od roku 2007 do skupiny Arriva, která je po akvizici v roce 2013 součástí skupiny Deutsche Bahn.

Nízkopodlažní autobusy Iveco Crossway LE 12 m na dostaveníčku před zámkem v Dobříši.

FOTO: ARCHIV BOSÁK BUS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down