Veletrh sociálních služeb v Praze navštívily tři tisíce lidí

Veletrh sociálních služeb pod názvem HELPfair, který pořádalo hl. m. Praha, o druhém červnovém víkendu 2017, vzbudil u veřejnosti velký zájem. Navštívilo ho přibližně 3000 lidí. Na Střeleckém ostrově včera odpoledne nabízela informace a poradenství téměř stovka organizací a občanských sdružení poskytující sociální služby na území Prahy.

„Velký zájem ze strany veřejnosti mě mile překvapil a ukázal, že takovéto akce, kde se Pražané mohou dozvědět informace, či zkonzultovat své problémy na jednom místě, jsou přínosné. A pro hodně lidí i významné. A to nejen pro samotné zájemce o služby, ale i pro poskytovatele, kteří mají příležitost dozvědět se, o jaké služby roste zájem,“ zhodnotil akci radní pro sociální oblast Daniel Hodek. Akce se zúčastnila i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová a předseda Výboru pro výchovu a vzdělání ZHMP Patrik Nacher.

Na Střeleckém ostrově včera prezentovali své služby významní poskytovatelé sociálních služeb. Do akce se zapojily i příspěvkové organizace hl. m. Prahy. Nechybělo ani Centrum sociálních služeb Praha, které zajišťuje odborné poradenství v rámci Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, dále Krizové centrum RIAPS, Intervenční centrum, Pražská linka důvěry, či řadu azylových domů a sociálních služeb poskytující pomoc lidem bez přístřeší. „Zaujalo nás, že návštěvníci čerpali informace více či méně od všech vystavovatelů. Pro nás to byla výborná příležitost prezentovat naše služby a umožnit zájemcům zeptat se i na konkrétní věci, které je trápí nebo je řeší. Nebo se s nimi potýkají jejich blízcí,“ popsal ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Kromě pražských příspěvkových organizací zde měly možnost služby prezentovat i organizace městských částí a další. „Věřím, že většina návštěvníků odcházela s dobrým pocitem a hlavně s informacemi o službách, které jim mohou aktuálně pomoci nebo o nich uvažují do budoucna,“ dodal radní Hodek.

Své příznivce si získal i doprovodný zábavný program, v rámci kterého vystoupil Těžkej Pokondr. Návštěvníkům odpoledne zazpívala i Petra Janů, Ondřej Ruml a dětský sbor Kampata. Na své si přišly i děti, které se mohly zapojit do nejrůznějších aktivit a třeba si vyzkoušet i slepeckou trať.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *