18.04.2017 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh URBIS nabídne chytrá řešení pro města a obce

Od 26. do 29. dubna se uskuteční veletrh URBIS, který představí chytrá řešení pro města a obce. Na rozvoj této problematiku je v České republice alokováno 100 miliard, které je možno čerpat až do roku 2020. Nabídku vystavovatelů doplní kvalitní doprovodný program garantovaný renomovanými partnery, jako je například vydavatelství Economia, Czech Architecture Week nebo CityOne.

Inovativní řešení vystavovatelů

Veletrh URBIS umožní zástupcům měst, obcí, firem, ale i běžným občanům, seznámit se s různými variantami řešení a načerpat inspiraci z konkrétními již existujících řešení v jiných městech. Tematicky se bude věnovat třem základním okruhům, kterými jsou chytrá řešení pro úspory zdrojů, pro kvalitu života ve městech a pro elektronickou veřejnou správu. Na stáncích vystavovatelů nebudou chybět například řešení dopravní infrastruktury, parkování, či přístupu k informacím. Naleznete zde také technologické možnosti pro chytrá města, ať už se jedná o využívání alternativních zdrojů energie v dopravě nebo veřejném osvětlení. Na venkovních plochách bude prezentována komunální technika a městský mobiliář.

 

Zahajovací konference Czech Smart 2017

Zahajovací konferenci s názvem Czech Smart 2017 - Touch the Future organizují Hospodářské noviny. Druhý ročník mezinárodní konference představí aktuální vývoj v oblasti chytrých řešení a možnosti jejich propojení s městským prostředím. Zásadním tématem budou také možnosti financování smart projektů. Na konferenci vystoupí zástupci Vídeňského projektu Co-Creation Lab / Wirtschaftsagentur Wien (Vienna Business Agency), což je projekt, který nabízí platformu, v níž mohou jednotliví zadavatelé zveřejňovat své zcela konkrétní a specifické potřeby a inovativní firmy jim nabízí řešení šitá na míru. Nechybí ani představení evropsky unikátního řešení EOC - Elektronické odbavení cestujících, které se používá v Brně. Dále účast potvrdili zástupci Písku, Pardubic a v jednání jsou starostové měst z Dánska a Holandska. Vstup na zahajovací konferenci je možný pouze po registraci, která probíhá na www.events.economia.cz

 

Konference Organické město Brno – Živé město 21. století

Ve čtvrtek 27. dubna je součástí doprovodného programu konference Organické město Brno – Živé město 21. století, kterou pořádá Czech Architecture Week. Konference má za úkol jednak definovat, co vlastně znamená tvořit chytré město, jednak uvést příklady různých přístupů k tvorbě chytrého města ve vybraných zahraničních městech, především se zaměřením na dopravu a bezpečnostní systémy v dopravě. Chytré město má vizi, je digitální, otevřené a kooperativní a zaměřené na své obyvatele.

 

Inspirujte se příklady z jiných měst s BE:ONE

V další dny organizuje doprovodný program s názvem BE:ONE platforma City:One. Je připraven tak, aby účastníci získali přehled o novinkách v oblasti chytrých měst ve středoevropském rozměru. Návštěvníci se také dozvědí, čím má cenu se zabývat a jak snadné/složité je chytrá řešení zavést i ve Vašem městě či obci.

Program jednotlivých dnů je členěn v souladu se Smart City strategií města Brna podle jejích tří pilířů - SMART RESOURCES - chytré zdroje, doprava, energetika, vodohospodářství, telekomunikace, SMART GOVERNANCE - chytrá veřejná správa, ať už se jedná o eGovernment, bezpečnost nebo open data.

Posledním pilířem je SMART LIVING - chytrá kvalita života, který zahrnuje chytré (koncové) nástroje pro občany, dopady chytrých technologií na život občana a jeho volný čas a podobně.

Více informací naleznete na www.bvv.cz/urbis

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down