01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veřejná prostranství v Lanškrouně zpříjemňují obyvatelům nové lavičky

Zapojení občanů do správy obecních záležitostí se není nutno obávat. Začít lze třeba dotazem, zda na veřejných prostranstvích nepostrádají lavičky. Tak jako vloni v Lanškrouně.

Město Lanškroun se rozhodlo vyjít vstříc starším a tělesně postiženým lidem, kteří si potřebují na cestě při zařizování svých záležitostí odpočinout a zvýšit pohodlí rovněž maminkám s dětmi. Vyzvalo proto své občany, aby podávali návrhy na umístění nových laviček ve městě.

VLONI LAVIČKY, LETOS BIOODPAD

K doručeným návrhům se poté vyjádřily i majetková a dopravní komise a výsledky průzkumu byly předány k realizaci správci městského mobiliáře - Technickým službám Lanškroun s. r. o. »Zástupce společnosti později ještě ověřil, zda jsou místa, která občané navrhovali, v majetku města,« upřesnil pro Moderní obec jednatel firmy Vladimír Skalický. Následně se lavičky skutečně umístily na oficiálně vybraná místa.

Chystá se v současnosti podobná výzva? »V Technických službách připravujeme anketu na téma bioodpad, která by měla být součástí informačních materiálů, jež budou zaslány do domácností lanškrounských občanů,« dodal Vladimír Skalický.

Snímek nabízí pohled na městský mobiliář na centrálním náměstí J. M. Marků.

Nové lavičky zvyšují pohodlí obyvatel při pohybu po městě.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down