20.03.2015 | 01:03
Autor:
Kategorie:

Známe vítěze soutěže DOODPADU. Přehrajte si spolu s námi videoklip, s nímž triumfoval v republikovém finále!

Videoklip o mladém muži, který se touží stát „čističem vody“, zvítězil v celorepublikovém kole soutěže projektu DOODPADU na téma „Co do kanalizace nepatří aneb To fakt nevyčistíš“. Jeho autory jsou studenti 2. lycea Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Kolín. Finále soutěže se konalo včera v Českých Budějovicích v sídle společnosti ČEVAK a. s. při příležitosti nadcházejícího Světového dne vody, který připadá na 22. března.

Klip nás zaujal nejen vtipnou nadsázkou, ale i profesionálním zpracováním a krásným textem,“ konstatoval jednatel společnosti ENERGIE AG BOHEMIA Christian Hasenleithner.
Soutěž určenou pro kolektivy vyhlásila letos na jaře společnost Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti (ČEVAK, VAK Beroun, VODOS Kolín, VHOS Moravská Třebová, AQUASERVIS Rychnov nad Kněžnou a VS Chrudim), které se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí. V druhé polovině listopadu byli vyhlášeni vítězové jednotlivých regionálních kol, kteří postoupili do celorepublikového finále.
Ztvárnění zadaného tématu záleželo jen na kreativitě a invenci studentů. Mohli vytvářet reklamní spoty, plakáty, krátká videa či cokoli jiného. Nejčastěji však středoškoláci sahali po kameře, je vidět, že jim je tento způsob předávání informací nejbližší,“ uvedl Jiří Paul, technický ředitel VAK Beroun a zároveň zástupce technického týmu skupiny ENERGIE AG BOHEMIA.
Porota složená ze zástupců společností, představitelů kultury, sportu a médií ve velkém finále hodnotila šest příspěvků, z nichž tři pocházely od gymnazistů z Českých Budějovic, dva příspěvky byly z Berouna a jeden z Kolína. V rámci finálového dne mohly soutěžící kolektivy ještě ovlivnit názor poroty svou obhajobou, na kterou se připravily více než pečlivě.
Absolutními vítězi se nakonec stali studenti z Kolína, kteří si z jihočeské metropole odvezli i šek na 50 tisíc korun, které využijí při organizaci svého maturitního plesu. Na druhém místě skončila 2.PB Střední zdravotnické školy Beroun se svým populárně naučným videem o předmětech, které skutečně do odpadu nepatří, a bronzová příčka patří domácím – 6.E z Gymnázia Jírovcova České Budějovice za jejich pohádku o kontejnerech. Ta se zároveň nejvíce líbila divákům, od kterých obdržela při hlasování na facebooku více než 600 liků a zvláštní cenu v podobě exkluzivní prohlídky českobudějovické čistírny odpadních vod.
Cenu Agathy Christie získal detektivní příběh studentů septimy Česko-anglického gymnázia v Českých Budějovicích a Zvláštní cenu poroty BIGYVIZE studentů 6. A. Biskupského gymnázia České Budějovice. Cena za kreativitu putuje do Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Berouně, kde místní cukráři a cukrářky vytvořili leporelo.
U všech prací oceňujeme vtip a nadhled, s jakým tuto problematiku studenti ztvárnili. I to je důvod, proč jsme soutěž vyhlásili. Chtěli jsme, aby se na toto téma podívali nezaujatýma, mladýma očima,a to se jim podařilo,“ řekl Jiří Heřman, předseda představenstva společnosti ČEVAK a. s.

*

/zr/

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down