Vítězné projekty 5. ročníku soutěže Komunální projekt roku 2019 jsou již známy

Překrásné prostory Rezidence pražského primátora zařízené ve stylu artdeco se 20. listopadu staly dějištěm vyhlašování vítězných projektů dalšího, již pátého ročníku soutěže Komunální projekt roku (KPR). Zároveň byl vyhlášen celkový vítěz soutěže, Nová městská knihovna v Hrádku nad Nisou byla vyhodnocena nejlepším Komunálním projektem roku 2019, ocenění za projekt si převzal starosta města Josef Horinka. 

Projekt knihovny je unikátní nejen tím, že má zajímavé architektonické ztvárnění – především fasádu, ale i zajímavou historii – jedná se o objekt bývalé pekárny, ve které se ale – bohužel – nikdy nepeklo, než ji její tehdejší majitel stačil uvést do provozu, přišel rok 1948 a znárodnění, které ho tohoto majetku rychle zbavilo. Půjčku na zakoupení objektu mu ale lidé ponechali. Město tedy objekt odkoupilo od dcer původního majitele a vdechlo mu nový život, projekt má být určitou omluvou za křivdu, která zde byla spáchána a jako připomínka jedné historické etapy.

 

Cílem soutěže KPR je zviditelnit a ocenit inspirativní projekty realizované obcemi, městy, městskými částmi a obvody všech velikostí. Letos se soutěžilo v celkem devíti kategoriích, oceněno bylo tedy devět představitelů obcí a měst. Cenu opět tvořilo křišťálové srdce z dílny Novoborských sklářů, vítězové si pak ještě odnesli Pamětní list a symbolický šek (s reálnou hodnotou) na 20 tisíc korun od partnerů jednotlivých kategorií.

Partnerem letošního ročníku soutěže byla Hasičská vzájemná pojišťovna, kterou na vyhlášení zastupovala její ředitelka Vladimíra Ondráková. Finančním partnerem pro města a obce a druhým partnerem soutěže byla ČSOB, kterou zde zastupoval Pavel Seidl, specialista pro klienty veřejného sektoru.

Do soutěže bylo přihlášeno 74 projektů z měst a obcí a nutno říci, že všechny byly pěkné a inspirativní. Snahu a poctivou práci starostek a starostů, jejich úsilí při zvelebování našich měst a obcí ocenili i přítomní představitelé ministerstev, obou komor Parlamentu ČR a dalších institucí.

Soutěž Komunální projekt roku, jejímž vyhlašovatelem je společnost Profi Press s. r. o. je pořádána pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu PČR, a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny PČR, Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv ČR.*

/ev/

Foto: Zdeněk Rerych

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down