Autor
Kategorie:
Různé

Vítkov spustil chytrého mobilního průvodce

Mobilní turistickou aplikaci spustilo loni v listopadu město Vítkov (okr. Opava, asi 5940 obyv.). Aplikace pro občany a návštěvníky, kterou město připravilo ve spolupráci s Galileo Corporation, je určena pro tzv. chytré telefony a tablety s operačním systémem Android. Mobilní průvodce poskytuje...

Mobilní turistickou aplikaci spustilo loni v listopadu město Vítkov (okr. Opava, asi 5940 obyv.). Aplikace pro občany a návštěvníky, kterou město připravilo ve spolupráci s Galileo Corporation, je určena pro tzv. chytré telefony a tablety s operačním systémem Android.

Mobilní průvodce poskytuje turistům okamžité informace o zajímavých lokalitách, o kulturním a přírodním bohatství a aktuality z dění v regionu. Je jednoduchým kapesním průvodcem po území Vítkova a okolí. V kombinaci se zapnutou lokalizací GPS aplikace rozpozná, kde se uživatel nachází a upozorní na zajímavost poblíž. Je vybavená syntézou řeči, takže veškeré informace není třeba číst, stačí poslouchat. Informace jsou doplněny fotografiemi.

Mobilní průvodce je zdarma a lze jej získat prostřednictvím aplikace GooglePlay. Po instalaci je nutné stáhnout aktuální data, tvůrci doporučují připojit telefon či tablet k internetu, nejlépe prostřednictvím Wi-Fi sítě. Po instalaci mapových podkladů již nebude třeba v terénu využívat mobilní internet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *