Vláda zveřejnila programové prohlášení, chce Česko posunout mezi nejvyspělejší země světa

Chytrý, moderní, efektivní a hospodárný stát, který hájí demokratické principy. To je vize budoucnosti České republiky v nadcházejících čtyřech letech, jak ji v pátek 7. ledna 2022 představila vláda ve svém programovém prohlášení. S ním předstoupí ve středu 12. ledna před Poslaneckou sněmovnu a požádá o vyslovení důvěry.

V programovém prohlášení si vláda vytyčila jedenáct hlavních priorit, jimiž jsou stabilizace veřejných financí, orientace České republiky na Evropskou unii a NATO, penzijní reforma, vzdělávání, podpora svobodného trhu, ochrana životního prostředí, podpora bydlení, digitalizace státní správy, podpora vědy a výzkumu, moderní štíhlá a pružná státní správa a zlepšení politické kultury v zemi a odpovědnost vlády vůči voličům.

„Chceme, aby Česká republika byla moderní zemí, která je schopná obstát v mezinárodní konkurenci, která směřuje k tomu, že bude patřit mezi nejvyspělejší země světa. A tomu odpovídá i naše programové prohlášení,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala.

Výsledkem čtyřletého působení vlády má být mimo jiné stát s kvalitním a moderním školstvím, stát, v němž lidé mají díky pružnějšímu stavebnímu řízení kde bydlet, mají jistotu důstojného života i ve stáří, stát podporující především malé a střední firmy jakožto páteř ekonomiky a investující dostatek financí do vědy a výzkumu tak, aby česká ekonomika měla šanci obstát v mezinárodní konkurenci.

Vláda se chce zaměřit i na ochranu přírody a krajiny a na výzvy, které s sebou přináší klimatické změny, a přitom neohrozit prosperitu země. Green Deal je podle názoru vlády příležitostí investovat do udržitelného rozvoje a do modernizace ekonomiky a celé země. Za cíl si klade také zajištění energetické soběstačnosti do budoucna, a to za pomoci jaderné energie a s podporou obnovitelných zdrojů energie.

Celé znění programového prohlášení naleznete na stránce www.vlada.cz/cz/programove-prohlaseni-vlady-193547/.

/zr/*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down