VOD-KA 2023: První den si výstavu v pražských Letňanech prohlédlo přes 4000 návštěvníků. Máte příležitost ji zhlédnout ještě ve čtvrtek

Výstaviště PVA EXPO PRAHA včera otevřelo své brány provozovatelům vodovodů a kanalizací, zástupcům komunální sféry, stavebním a poradenským firmám, a vůbec všem, kteří se o vodu zajímají. Odstartoval totiž 22. ročník mezinárodní vodohospodářské výstavy VODOVODY – KANALIZACE (VOD-KA). První den akci navštívilo přes 4000 lidí.

Přes 300 vystavovatelů a zastoupených firem ze 7 zemí prezentuje až do čtvrtka 26. května své technologie ve dvou zcela obsazených výstavních halách. 37 vystavovatelů je na letošním ročníku výstavy VOD-KA poprvé, což svědčí o rostoucím zájmu o akci i o samotný obor. Prostor pro prezentaci tam má i šest vysokých škol a jedna vyšší odborná škola, které návštěvníkům představují nejenom své studijní obory, ale i výsledky výzkumných prací.

Pořadatelem výstavy je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, z. s., jehož stánek v pražských Letňanech pochopitelně nechybí.
Foto: Ivan Ryšavý

Výstavní plochy vně hal letos zabraly dvojnásobek oproti předchozímu ročníku. Ten se z důvodů pandemie Covid 19 uskutečnil naposled před čtyřmi lety, což znamená, že dvouletá periodicita byla porušena. I to mohlo přispět k nebývalému zájmu o letošní akci.

České vodárenství během pandemie covidu mimo jakoukoliv pochybnost prokázalo svoji kvalitu a schopnosti reagovat na nejsložitější i nepředvídatelné situace. Naši vodohospodáři dodávají spolehlivě kvalitní pitnou vodu 24 hodin 7 dní v týdnu a stejně tak odvádějí a čistí odpadní vodu tak, aby všichni odběratelé měli zajištěnu nejzákladnější lidskou potřebu,“ konstatoval Vilém Žák, ředitel a člen představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR).

Součástí třídenní výstavy je i bohatý odborný doprovodný program, který se koná v přednáškovém sále ve vstupní hale č. III. Návštěvníci se mohou těšit z téměř dvou desítek zajímavých přednášek. První den se prezentace zaměřily na aktuální problematiku v oblasti energií, možnou podporu energetických úspor vodohospodářské infrastruktury, ale i na hospodaření s dešťovou vodou ve městech a obcích. Hlavním tématem druhého dne je především legislativa.

I letos se návštěvníci mohou těšit na řadu soutěží. K vidění je výstava vybraných fotografií z fotosoutěže VODA 2023. V rámci soutěže ZLATÁ VOD-KA 2023 bude oceněna nejlepší expozice, jejíž výsledky se dozvíme už dnes večer (ve středu 24. 5.). Ve vodárenské soutěži zručnosti se před halou utkají montéři vodohospodářských společností.

Mezi hlavními mediálními partnery výstavy jsou i časopisy Moderní obec a Odpady (https://odpady-online.cz/ ).*

/tz/

Na snímku zcela nahoře: Součástí doprovodného programu výstavy je i vodárenská soutěž zručnosti.

Foto: Exponex, s.r.o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down