Autor
Kategorie:
Různé

Vodní kapky pomáhají v Kongu i v naší zemi

Symbolický šek na 121 673 Kč převzala v polovině ledna ředitelka Diecézní charity České Budějovice Michaela Čermáková z rukou Christiana Hasenleithnera, jednatele rakouské Energie AG Oberösterreich Wasser GmbH a její dceřiné společnosti Energie AG Bohemia, s. r. o. Ta v Česku zajišťuje dodávky...

Symbolický šek na 121 673 Kč převzala v polovině ledna ředitelka Diecézní charity České Budějovice Michaela Čermáková z rukou Christiana Hasenleithnera, jednatele rakouské Energie AG Oberösterreich Wasser GmbH a její dceřiné společnosti Energie AG Bohemia, s. r. o. Ta v Česku zajišťuje dodávky pitné vody téměř milionu obyvatel. Částka je určena na obnovu studní a opravy vodních čerpadel v Kilwa-Kasenga v Kongu, a pomůže tam tak zajistit lidem lepší přístup k pitné vodě.

Energie AG Bohemia po vzoru své rakouské matky u nás totiž rozvíjí projekt Vodní kapky, do něhož přispívá jedním haléřem ze svého zisku za každý prodaný m3 vody. Za rok 2013 tak shromáždila 382 373 Kč. Podporuje jimi i české neziskové organizace, zaměřené zejména na pomoc handicapovaným občanům. Na tyto účely z projektu Vodní kapky vyčlenila 260 700 Kč.

Do skupiny Energie AG Bohemia patří společnosti ČEVAK, VAK Beroun, Vodos Kolín, VS Chrudim, VHOS Moravská Třebová a Aqua Servis Rychnov nad Kněžnou. Záštitu nad projektem Vodní kapky převzala náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská.

V sídle Jihočeského kraje šeky předávali a přebírali (zleva): Ivan Kafka z Energie AG Bohemia, Michaela Čermáková, ředitelka Diecézní charity České Budějovice, Christian Hasenleithner, jednatel Energie AG Bohemia, a náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *