VODOVODY – KANALIZACE, výstava, již si nenechte ujít

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY - KANALIZACE se letos poprvé - po dosavadním nepřetržitém fungování v Brně - uskuteční v Praze, konkrétně v letňanském areálu PVA EXPO Praha, a to ve dnech 21.-23. května. Už tradičně ji pořádá Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK), které akci...

Mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY – KANALIZACE se letos poprvé – po dosavadním nepřetržitém fungování v Brně – uskuteční v Praze, konkrétně v letňanském areálu PVA EXPO Praha, a to ve dnech 21.-23. května. Už tradičně ji pořádá Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK), které akci poskytuje rovněž odbornou garanci. Výstavu odborně také zaštítila ministerstva životního prostředí a zemědělství spolu s Asociací krajů ČR a Svazem měst a obcí ČR. Organizátorem výstavy se stala brněnská agentura Exponex, s. r. o., která zvítězila v tendru vypsaném SOVAK.

Výstava se letos soustředí na dvě hlavní témata – Hospodaření s vodou a Inovace ve vodním hospodářství. Předseda představenstva SOVAK Ing. František Barák v té souvislosti pro čtenáře Moderní obce připomněl, že v pražských Letňanech se jako vystavovatelé představí mj. i čeští a zahraniční výrobci a dodavatelé nových technologií, vyvinutých speciálně pro čištění odpadních vod v malých obcích.

Podle ředitelky SOVAK Ing. Miloslavy Melounové právě malé ČOV využitelné v aglomeracích do 2000 obyvatel reprezentují jeden ze základních směrů, jimiž se ubírají nové technologie ve vodárenství. K dalším trendům patří měnící se materiály, a to především z hlediska ochrany proti korozi. Nastupují však také nové technologie na úpravu pitné vody apod.

František Barák soudí, že jak jednotlivé expozice (už v polovině března byla prakticka téměř celá výstavní plocha vyprodána), tak kvalitní doprovodný program by si neměli nechat ujít ani zástupci municipální sféry. Ostatně i podle předsedy Svazu měst a obcí Ing. Dana Jiránka zhruba třetina sídel v Česku hodlá v nadcházejícím programovacím období Evropské unie od roku 2014 investovat do vodohospodářské infrastruktury.

VODOVODYKANALIZACE 2013

18. ročník mezinárodní vodohospodářské výstavy VODOVODY – KANALIZACE, jejímž odborným garantem je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR, se uskuteční ve dnech 21.-23. 5. na pražském výstavišti v Letňanech.

Doprovodný program představí jak tradiční problematiku financování protipovodňových opatření či dopady nové legislativy na obor vodního hospodářství, tak se zaměří i na hlavní témata výstavy, tj. Hospodaření s vodou a Inovace ve vodním hospodářství.

Více informací o výstavě naleznete na:

www.vystava-vod-ka.cz

ZDROJ: SOVAK ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *