Vše o sociálním bydlení přehledně na jednom místě

Sociální bydlení patří mezi klíčové priority vlády a ta jej proto co nejdříve vyřešit. Jelikož je téma sociálního bydlení často diskutovaným tématem nejen mezi občany, zřídilo Ministerstvo práce a sociálních věcí, ve spolupráci s ministerstvy pro místní rozvoj a vnitra, speciální internetové stránky.

Je důležité, aby se měli občané v případě životních a existenčních problémů kam obrátit a získat potřebné informace. Řešení situace sociálního bydlení, z pohledu právního ukotvení, řadím mezi své hlavní priority. V této věci již konám potřebné kroky a jsem ráda, že se nám nyní podařilo ve spolupráci s příslušnými resorty spustit internetové stránky, kde jsou potřebné informace k dispozici,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Internetové stránky www.socialnibydleni.mpsv.cz jsou určeny pro občany, obce i neziskové organizace a poskytují fakta spojená s finanční podporou v bydlení, sociálními dávkami na bydlení, sociální prací, sociálními službami či s investiční podporou sociálního bydlení v ČR. Jsou tam také sdíleny zkušenosti ze šestnácti obcí a jejich rozdílných přístupů k sociálnímu bydlení. Kromě zveřejňovaných aktualit, výzkumů a řady dalších dokumentů je tam také možné získat přímou pomoc prostřednictvím odpovědí na často kladené dotazy.

Stránky vznikly díky projektu Podpora sociálního bydlení, v jehož rámci MPSV spolupracuje se šestnácti obcemi. Těm téměř dva roky poskytuje intenzivní podporu v oblasti sociálního bydlení a sociální práce a jejich zkušenosti slouží jako věcná inspirace pro ostatní města a obce z celé ČR.

V případě jakékoliv potřeby a dotazů je možné se prostřednictvím stránky spojit s Kontaktním centrem sociálního bydlení, a získat tak další užitečné informace.*

/tz/

K foto:
Jednou ze šestnácti obcí, v nichž se pro MPSV pilotně ověřuje sociální bydlení na lokální úrovni, jsou i Křižánky na Žďársku. Jsou vůbec nejmenším sídlem, které je do projektu zapojeno.*

Foto: archiv obce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down