Všech čtrnáct ukrajinských uprchlíků pokračuje z Bohumína do různých míst v naší vlasti

Do Bohumína dnes odpoledne dorazil humanitární vlak z Ukrajiny. Všech čtrnáct uprchlíků pokračuje dále do Prahy, Brna a dalších míst. Ve vestibulu železniční stanice se sešla zhruba stovka obyvatel města, aby lidem prchajícím před válkou poskytla materiální pomoc.

„Děkujeme všem, kteří dnes přišli vyjádřit svou solidaritu a přinesli s sebou potraviny, oblečení, hračky, hygienické pomůcky a další věci. O čtrnáct ukrajinských občanů je díky Českému červenému kříži výborně postaráno, doprovází je celou cestu. Uprchlíci mají vše potřebné a pokračují z Bohumína dále,“ uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl. Jak upřesnil, původně měl mít spoj konečnou stanici v Praze, až dnes dopoledne přišla informace o ukončení jeho jízdy hned za hranicemi s Polskem. Většina uprchlíků vystoupila z vlaku právě v Polsku.

Místostarosta současně vyjádřil poděkování Českým dráhám, které operativně umožnily dočasně uskladnit materiální pomoc od lidí ve svých prostorách. „Město spolupracuje s Charitou Bohumín, která je od pondělí připravena trvanlivé věci uchovat pro další uprchlíky, kteří k nám budou mířit. Bližší informace zveřejníme na našich webových a facebookových stránkách,“ dodal Igor Bruzl. Podotkl, že radnice bezprostředně po vypuknutí války na Ukrajině začala připravovat plán pomoci. „V případě zájmu ukrajinských občanů jsme schopni jim nabídnout ubytovací kapacity a zprostředkovat materiální a další podporu,“ uzavřel místostarosta Bohumína.*

/zr/

Na snímku: Uprchlíci z Ukrajiny na bohumínském nádraží

Foto: Pavel Čempěl

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down