Vyměňte si staré kotle na uhlí, máte poslední příležitost využít dotací

Energetické společnosti se přidávají k výzvě Českého plynárenského svazu a apelují na včasnou výměnu starých neekologických kotlů, které budou již za tři roky zákonem zakázané. Doporučují využít poslední vlnu kotlíkových dotací a zákazníkům nabízejí zajištění celého administrativního procesu podání žádosti i technické realizace přechodu na ekologický zdroj vytápění. 

„V prvních dvou vlnách jsme pomohli zrealizovat stovky výměn tepelných zdrojů na tuhá paliva za moderní plynové kondenzační kotle. Lidé si uvědomili, že kotlíkové dotace fungují a že jim mohou ušetřit nemalé finanční prostředky, které by museli později stejně za výměnu dosluhujícího zdroje vytápění vydat,“ řekl Radek Starý, ředitel operativní správy sítí společnosti innogy, a dodal: „Většina zákazníků využila našich komplexních služeb v oblasti kotlíkových dotací. Ty zahrnují nejen odbornou pomoc při přípravě a podání žádosti na příslušném krajském úřadu, ale i komplexní zákaznický servis při výměně starého kotle za moderní plynový kondenzační kotel včetně všech potřebných kontrol a dokumentů.“

innogy rovněž nabízí poradenství v oblasti plynofikace nemovitosti, při výběru vhodného kotle a nejvýhodnějšího tarifu pro odběr zemního plynu, instalaci nového kotle, jeho připojení k otopné soustavě a vyřízení veškeré související administrativy. „Nově jsme rovněž výrazně zjednodušili proces připojení nového zákazníka k distribuční soustavě. Distributor GasNet nyní umožňuje provést podání žádosti o připojení včetně uzavření smlouvy o připojení kompletně elektronicky,“ doplnil R. Starý.

Rostoucí zájem o kotlíkové dotace registruje i společnost E.ON, která rovněž poskytuje zákazníkům komplexní služby a poradenství související s celým procesem žádosti o dotaci a přechodem na ekologický zdroj vytápění. „Na poradenském centru v Českých Budějovicích a Brně jsou klientům k dispozici energetičtí poradci, kteří jim dokáží pomoci nejen s výběrem nejvhodnějšího a nejefektivnějšího vytápění pro jejich domov, ale mohou s nimi konzultovat i další možnosti, jak ušetřit za energie,“ uvedla Markéta Malá, Solution Sales Manager společnosti E.ON.

Zájemcům, kteří nesplní podmínky kotlíkové dotaci, nabízí E.ON možnost pořídit si nový plynový kondenzační kotel na splátky bez navýšení po dobu následujících pěti let. „V rámci této služby nabízíme našim zákazníkům výhodný tarif Komplet plyn se službou servis kotlů, která v sobě zahrnuje pravidelné roční kontroly kotle a spalinových cest,“ dodala Markéta Malá.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down