13.04.2016 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyřazené sanitky slouží dál

Deset vyřazených, ale stále servisovaných sanitek Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, které mají na tachometru 200–250 tisíc kilometrů, mohl Pardubický kraj darovat potřebným organizacím. Přednost měly ty organizace, které kraj zřizuje, jako jsou nemocnice a další zdravotnická zařízení, ale dostalo se i na další potřebné. Čtyřem z nich auto za Pardubický kraj předal 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

 

„Za minulé čtyři roky se nám podařilo získat pro záchranku 37 nových vozů, proto můžeme ty starší postoupit jiným subjektům,“ připomenul Roman Línek na dvoře Zdravotnické záchranné služby. „Dobrou službu dělají například v Léčebně dlouhodobě nemocných, v Rybitví, ve Vysokomýtské nemocnici nebo v Nemocnici Pardubického kraje. Věřím, že i novým majitelům z řad veřejně prospěšných organizací poslouží ještě mnoho let k jejich spokojenosti.“

 

Sanitky si přišli převzít zástupci Jednotky požární ochrany Sboru dobrovolných hasičů ze Starého Hradiště, Sboru dobrovolných hasičů z Pusté Kamenice, z Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Pastviny a z Fakulty zdravotnických studií. Budou z nich muset odstranit nápisy i reflexní označení a většinou přebudují i interiér.

 

My bychom si na takové velké vozidlo nikdy neušetřili,“ prohlásil Oldřich Houdek z Vodní záchranné služby ČČK na Pastvinách. „Naše organizace je dobrovolná, všichni to dělají ve svém volném čase, o dovolených, a na první peníze, které nám slíbilo Ministerstvo vnitra na vybavení, si sáhneme až někdy v roce 2018,“ dodal.

 

Dobrovolní hasiči auto přestaví na dopravní automobil, v případě Starého Hradiště především pro technické zásahy, při kterých spolupracují s profesionálními hasiči, a v případě Pusté Kamenice zejména pro cesty dětských týmů na hasičské soutěže.

 

Děkan Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice Josef Fusek má s automobilem také velké plány: „Použijeme ho na praktický výcvik záchranářů. Simulujeme tam reálné situace, se kterými se záchranáři setkávají při své práci a teď to budou mít naši studenti i v autentickém prostředí. Velmi nám to pomůže.“

*

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down