Vysadili jste strom? Přidejte ho do mapy Sázíme budoucnost

Sázíme budoucnost je iniciativa Nadace Partnerství, která chce výsadbou 10 milionů stromů zlepšit zdraví české krajiny a odolnost měst a obcí. Zapojit se do iniciativy může každý, kdo od roku 2019 vysadil strom mimo les a zaregistruje ho do interaktivní mapy (viz níže). Počítá se opravdu každý strom, tedy i jabloň vysazená na vaší zahradě.

Díky registraci na www.sazimebudoucnost.cz/registrace-vysadby vzniká unikátní přehled o druzích a počtech stromů vysazených v České republice a lze měřit dopad společného úsilí všech, kdo sázejí stromy. Na celonárodní úrovni totiž neexistují žádné souhrnné přehledy o kácení a sázení stromů. Registrace nově vysazených stromů je proto velmi důležitá.

Všechny zaregistrované stromy navíc Nadace Partnerství započítává nejen do mapy, ale i do osobních výsledků sázejících v jednotlivých kategoriích soutěže Zlatý rýč. Jejím cílem je vyzdvihnout ty, kdo vysadili nejvíce stromů. U obcí a firem také ukázat, jak se přibližují k cíli vysadit za každého občana nebo zaměstnance jeden strom. Veřejně tak oceňujeme dobrovolnou práci obcí, spolků, firem, zemědělců a jednotlivců.

Získaná data postupně doplňujeme do evropské databáze 3 Billon Trees. Sdružujeme data o výsadbách organizací napříč Českou republikou a i díky tomu jsme v tuto chvíli nejlepší v Evropě, doplněním vašich výsadeb a registrací můžeme tuto příčku udržet.

CHCETE SÁZET STROMY? MŮŽETE DOSÁHNOUT I NA GRANTOVOU PODPORU

V grantovém programu Sázíme budoucnost na podzimní výsadby stromů můžete letos získat až 150 tisíc korun. Výzva se zaměřuje na výsadby stromů ve volné krajině a na rozhraní volné krajiny se zastavěným územím. Nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Příjem žádostí je možný do 31. července 2022. Nadace Partnerství podporuje také výsadby alejí.

Podrobné informace o grantových výzvách Nadace Partnerství najdete na: https://www.nadacepartnerstvi.cz/Granty.

/zr/

Na snímku: Výsadba stromů v Aleji svobody ve Vestci*

Ilustrační foto: archiv NaP

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down