Vyšel elektronický neewsletter Moderní obce číslo 6. Přihlašte se k jeho bezplatnému odběru

Další v řadě elektronických newsletterů Moderní obce je na světě. Redakce vydává newslettery vždy ob týden a k jejich odběru se lze přihlásit zcela zdarma.

Tentokrát v newsletteru mj. informujeme o tom, že vláda změnila své nařízení o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev, a uvádíme i některé konkrétní příklady, jak si od 1. dubna polepší volení reprezentanti územních samosprávných celků. Vláda se na návrh Ministerstva práce a sociálních věcí k tomuto kroku rozhodla v souvislosti s novelou zákona o platu představitelů státní moci a navýšením tarifů státních zaměstnanců a zaměstnanců obcí (o 3,5 %). Cílem předloženého návrhu je navýšení částky měsíčních odměn poskytovaných za výkon funkce uvolněným členům zastupitelstev územních samosprávných celků a dále navýšení maximální možné výše měsíčních odměn za výkon funkce neuvolněným členům zastupitelstev územních samosprávných celků o 3,5 % s účinností od 1. dubna 2015.

Podobně se v newsletteru dočtete první informace o věcném návrhu zákona o veřejných zakázkách. Zcela nový zákon by se však měl už nazývat zákon o zadávacích řízeních.

Přinášíme i pohled pražské primátorky Adriany Krnáčové na komunikaci veřejné správy s byznysem - zda by měla být více regulována, nebo stačí-li v této komunikaci opírat se o slušnost, morálku a profesionalitu. Mimochodem, tomuto tématu se obsáhle věnuje březnové vydání Moderní obce, které tiskárna ke čtenářům odeslala už tento týden.

A aspirujete-li na to, uspět letos v soutěži Vesnice roku 2015, pak i o tomto klání se v newsletteru dozvíte další podrobnosti.

Nechybějí ani odkazy na zajímavé konference, semináře a další vzdělávací akce, které by vás mohly zaujmout.

Newsletter č. 6/2015 si můžete zdarma stáhnout zde: Stáhnout newsletter v pdf

K bezplatnému odběru elektronického newsletteru Moderní obce se můžete přihlásit zde: Přihlásit se k odběru newsletteru

*

/rš/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down