02.04.2024 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Využijte příležitost: Aktuální dotace na fotovoltaiku 2024 pro vaše město nebo obec!

Rok 2024 přináší jedinečnou příležitost pro města a obce v České republice v oblasti obnovitelné energie. Programy podpory fotovoltaických elektráren nabízejí finanční injekce pro komunální projekty, které mohou výrazně snížit náklady na energie a přispět k udržitelnému provozu v rámci krajů, obcí, samosprávných městských obvodů a městských částí, církví a náboženských společností či příspěvkových organizací.

Přehled možností dotací na fotovoltaiku pro města a obce v roce 2024

1. Výzva RES+ č. 3/2024 – Komunální FVE na veřejných budovách pro malé obce

Tato výzva je zaměřena na instalaci nových fotovoltaických elektráren s instalovaným výkonem do 1 MWp na veřejných budovách, případně jiné infrastruktuře, v malých obcích na území ČR s maximálním počtem obyvatel 3000 k 1. 1. 2023 (dle údajů Českého statistického úřadu). Podpora se poskytuje na projekty FVE s jedním nebo více předávacími místy do distribuční nebo přenosové soustavy. Finanční prostředky mohou být využity i na doprovodné investice, jako jsou bateriové systémy, renovace konstrukcí střech a modernizace související elektroinstalace.

Termín výzvy: 1. 3. 2024 – 31. 10. 2024, alokovaná částka je 1 mld. Kč. Projekty musí být realizovány do 3 let od vydání rozhodnutí.

2. Výzva RES+ č. 4/2024 – Komunální FVE na budovách a další infrastruktuře

Tato výzva podporuje instalaci fotovoltaických elektráren s instalovaným výkonem do 1 MWp na budovách a další infrastruktuře, kdy projekty FVE mohou zahrnovat sdružené projekty výstavby FVE na více předávacích místech do distribuční nebo přenosové soustavy umístěných na území obce, města či městské části, maximálně na území tří vzájemně sousedících obcí. Finanční prostředky jsou k dispozici i na doprovodné investice a modernizace infrastruktury.

Termín výzvy: 1. 3. 2024 – 31. 10. 2024, alokovaná částka je 1 mld. Kč. Projekty musí být realizovány do 5 let od vydání rozhodnutí.

Obě výzvy mají podobné parametry, jako je alokovaná částka, termín výzvy a základní kritéria přijatelnosti. Důležité je dodržet požadavky týkající se umístění FVE, podmínky spotřeby vyrobené elektřiny a kapacity akumulace.

Pro realizaci celého projektu FVE je dobré zvolit spolehlivého partnera, který převezme projekt jako celek. Česká společnost reWATTse kromě realizaceFVE pro firmy a domácnosti zaměřuje i na výstavbu fotovoltaiky pro města a obce. V rámci služeb máte jistotu, že vše, počínaje projektem, který je připraven s ohledem na získání dotací, přes výstavbu, až po zapojení FVE, je v rukou odborníků s více než 13 lety zkušeností v oblasti fotovoltaiky.

Komunální fotovoltaika - je nejvyšší čas začít

Pro obce je nyní ideální čas začít plánovat a připravovat projektovou dokumentaci pro získání dotací na fotovoltaiku. Je důležité brát v úvahu termíny výzev a dodržovat podmínky týkající se umístění a využití vyrobené energie.

Dotace na fotovoltaiku v roce 2024 představují pro města a obce v České republice vynikající příležitost investovat do udržitelné budoucnosti a snížit náklady na energie. Vyžádejte si více informací, vyberte si partnera pro výstavbu a začněte plánovat svůj projekt ještě dnes!*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down