Autor
Kategorie:
Různé

Vyzdob si svůj balkon anebo komín

Město Česká Skalice letos vyhlásilo druhý ročník soutěže Za město krásnější 2014. Cílem soutěže je zvelebit město vlastními silami a kreativními nápady, které ozelení výzdoby oken, balkony a předzahrádky. Inspirací pro celé město se stal rozkvetlý komín. »Nápad vznikl mezi členkami komise...

Město Česká Skalice letos vyhlásilo druhý ročník soutěže Za město krásnější 2014. Cílem soutěže je zvelebit město vlastními silami a kreativními nápady, které ozelení výzdoby oken, balkony a předzahrádky. Inspirací pro celé město se stal rozkvetlý komín.

»Nápad vznikl mezi členkami komise komunitního plánování. Navazujeme tak na tradici, která ve městě kdysi byla,« vysvětluje zrod nápadu předsedkyně komise Martina Libnarová. Komise soutěž vyhlašuje a hodnotí. Soutěží se v kategoriích jednotlivců a kolektivů. Náklady na organizaci a propagaci byly v minulém roce téměř nulové. Město zajistilo ceny pro vítěze v hodnotě 5000 Kč. »Ohlas občanů nás příjemně překvapil. Zapojily se i kolektivy zaměstnanců místních restaurací, klienti domova důchodců a společenství vlastníků jednotek. Dobré je, že letos je o soutěž ještě větší zájem než loni,« dodává Martin Staněk, vedoucí sociálně správního odboru radnice, který má soutěž také na starosti.

Letos spolupráci přislíbila společnost Agro CS, která akci zprofesionalizovala, zaplatila výrobu a tisk plakátů a nabídla výherní ceny. Předseda jejího představenstva Jan Harant přišel v loňském roce s originálním nápadem vyzdobit šedivý čtyřicetimetrový komín a letos v jeho výzdobě firma pokračuje. Výsledek je fenomenální a mezi občany a návštěvníky se setkal s obrovským úspěchem. »U komína se zastavují autobusy návštěvníků České Skalice a je s Babiččiným údolím hlavní turistickou atrakcí,« komentuje kuriozitu Martin Staněk.

Výroba jednoduché kovové konstrukce a instalace zavěšených květináčů stály 150 tisíc Kč. Květiny každé dva dny zalévá jednoduchý zavlažovací systém. Letos komín lemuje 34 řad s celkem 355 ks truhlíků. Na komíně bude 1065 ks surfinií!

FOTO: AGRO CS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *