Výzva pro školy: Lesy ČR věnují žákům 252 tisíc sešitů, objednejte je

Kampaň Sešity do škol odstartovala 21. srpna. Lesy České republiky rozdají zdarma základním školám 252 tisíc sešitů. Zástupci škol je mohou objednat do konce září nebo do rozdělení zásob.

Lesy ČR pořídily sešity za 800 tisíc korun. Školám je věnují zdarma, uhradí i dopravu. „Samozřejmě to nevyjde na všechny žáky. Zástupcům školy proto doporučuji, aby sešity objednali co nejdříve. Hned poté, co vstoupí do webového objednávkového archu, zjistí, o kolik sešitů mohou pro svou školu požádat,“ vysvětlil Radovan Srba, obchodní ředitel podniku Lesy ČR.

Sešity lze objednávat na: www.sesitydoskol.cz, a to pouze jednou, opakovaně již není možné sešity doobjednávat. Po přihlášení pomocí IČO daná škola zjistí, kolik sešitů si může objednat.  Nejmenší počet sešitů k objednání od jednoho druhu je 20 kusů. Vybírat je možné celkem z osmi druhů, graficky a informačně jsou sešity rozčleněny podle náročnosti od nejmenších po starší žáky.

Osm typů sešitů se liší grafickým provedením obalu a drobnou grafikou spojenou s lesním prostředím – komiksem, básničkou či omalovánkou.  Všechny sešity jsou linkované ve formátu A5. „Sešity zdarma doveze dopravce na adresu školy, a to několik dní po objednání,“ dodal ředitel Srba.

Právě sešity jsou jednou z věcí, které školy spojují s podnikem Lesy České republiky, správcem bezmála poloviny lesů v zemi. „Chceme děti seznámit s využitím dřeva jako našeho největšího obnovitelného zdroje. Říkáme tím, že dřevo je jedinečnou surovinou a sešity, kterými denně listují, se vyrábějí právě z něj. Nemusí mít strach, že se spotřebou papíru ničí lesy. V posledních letech jich dokonce přibývá a vytěžené stromy nahrazují nové. I to chceme naší kampaní sdělit,“ konstatoval generální ředitel podniku Lesy ČR Daniel Szórád.*

/zr/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *