Výzvu Do práce na kole opakovaně nejlépe vyslyšeli v Jihlavě

Ve výzvě Do práce na kole se Jihlava znovu stala na přepočet obyvatel nejúspěšnějším krajským městem. Do výzvy se navíc letos v květnu zapojil rekordní počet 738 účastníků. Soutěžilo celkem 184 týmů, přičemž 130 jich překonalo pravidelnost 66 %, která je pomyslnou laťkou v primárně týmové soutěži.

Jihlava se letos opět stala na počet obyvatel nejúspěšnějším krajským městem. Padnul také rekord v účasti – v květnu jezdilo do práce na kole 738 účastníků, z nichž mělo 338 pravidelnost dokonce více než 90 %. Účastníky každého ročníku propojují trička s originálním motivem a jako benefit jsou pro ně připraveny různé společné akce zdarma. Letos mohli v Jihlavě účastníci navštívit „cyklocestovatelskou“ přednášku, zajít na film do kina, připojit se ke komentované procházce městem nebo si užít koupák zdarma díky partnerům akce.

„Myšlenka projektu mi přijde velice sympatická. Nejen proto, že se lidé díky ní více hýbají a šetří životní prostředí nebo místo na parkovištích ve městě, ale také díky tomu, že nabízí možnost potkávat se i jinde než v práci a mluvit i o jiných věcech, než o těch pracovních. Zároveň je super vidět na silnicích cyklisty, i když prší nebo není ideální počasí na kolo. Městská cyklistika je na vzestupu. Doufám, že příští rok uvidím na silnici ještě více kolegů,“ uvedl uvolněný městský radní Daniel Škarka.

Mezi firmami a institucemi však s účastí 35 zaměstnanců skončil jihlavský magistrát až na třetím místě. Prvenství drží cyklisté ze společnosti Bosch Diesel, kde jezdilo do práce na kole přibližně 250 zaměstnanců, na druhém místě byli zaměstnanci Nemocnice Jihlava se 110 účastníky.

Výzvu Do práce na kole pořádá spolek AutoMat, který prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Výzva získává v Česku stále více zájemců, letos se jich celkově zúčastnilo téměř 25 tisíc.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down