01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vzdělání nabízené potřebným

Tachovsko je jedním z nejzápadnějších koutů České republiky. Spolu s okresy Karlovarského kraje vytváří českou část přeshraničního regionu EUREGIO EGRENSIS. Průměrná nadmořská výška tam přesahuje 550 metrů. V okrese je šest přírodních parků a 30 zvláště chráněných území, zasahují tam dvě chráněné...

Tachovsko je jedním z nejzápadnějších koutů České republiky. Spolu s okresy Karlovarského kraje vytváří českou část přeshraničního regionu EUREGIO EGRENSIS. Průměrná nadmořská výška tam přesahuje 550 metrů. V okrese je šest přírodních parků a 30 zvláště chráněných území, zasahují tam dvě chráněné krajinné oblasti a jsou vyhlášeny městské i vesnické památkové zóny.

Okres je charakterizován vysokou nezaměstnaností a naopak nízkým vzdělanostním průměrem. Jinými slovy, i v zemi, která počtem vysokoškoláků v poměru k populaci nijak nevyniká, patří tato oblast západních Čech na jedno z posledních míst. Tato fakta se stala důvodem vzniku vzdělávací instituce, která si předsevzala nabízet a popularizovat v Tachově a okolí celoživotní vzdělávání - REVIS (Regionální vzdělávací a informační středisko).

VÝMLUVY UŽ NEOBSTOJÍ

REVIS se vydal cestou, svědčící o znalosti lidské nátury: Nutnost dojíždět za vzděláním do vzdálených měst a z toho vyplývající časové a finanční náklady bývají nejčastější příčinou (rozuměj výmluvou), proč už se v dospělosti neučit. A pokud k tomu člověka nedonutí ani zaměstnání, bývá to většinou konec i těm nejpevnějším předsevzetím. Proto město Tachov založilo obecně prospěšnou společnost REVIS, aby sem přivedla vzdělávání z Plzně, ale i z Prahy a odjinud.

Realizace různých druhů kursů a seminářů odborného charakteru pro profesní rozvoj pracovníků firem, ale také vzdělání a podávání informací dalším specifickým skupinám a veřejnosti - to je psáno na prvním místě v popisu činností. Také snaha vyvíjet specifické projekty související se vzděláním, které mají například sociální či jiné přínosy, je sympatická. Hodlají nabízet speciální školení pro ty, kteří by pak měli být poradci na venkově - obcím, jednotlivým podnikatelům, zemědělcům... Z 52 tisíc obyvatel Tachovska žijí více než dvě třetiny na venkově.

LÉPE VYUŽÍVAT ZDROJE EU

A tak se chystá několik projektů na témata, podporovaná fondy EU. Zde také REVIS poskytuje informační servis s cílem zvýšit absorpční kapacitu ve využívání zdrojů EU v regionu. Spolupracuje však i s Fakultou elektrotechnickou Západočeské univerzity, nabízí konzultace pro zájemce o studium nebo zase možnost studia kombinovaného bakalářského programu. Získal od Ministerstva vnitra statut akreditované vzdělávací instituce ke vzdělávání úředníků územních samosprávných celků podle příslušného zákona č. 312/2002 Sb. Mimochodem, kurs "Vzdělávání vedoucích úředníků a vedoucích úřadů územních samosprávních celků - obecná část" (číslo akreditace AK I./VEPO-78/2005) je už vypsán.

Objekt, v němž REVIS působí, byl letos rekonstruován. Moderní učebny, počítačová místnost, v suterénu dokonce byly zřízeny pohybové učebny. To vše může zpříjemnit studium a přispívá k vyšší úrovni vzdělávacích akcí. Součástí rekonstrukcí byla i adaptace několika místností na ubytovací zařízení, zejména pro lektory a účastníky vícedenních kursů. Je tam moderně vybavená konferenční místnost, a to vše lze i pronajmout jinému subjektu - firmě, spolku, dalším pořadatelům.

VÁCLAV SENJUK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down