Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Vzniká nová síť míst pro výdej a podání balíků: Šanci dostávají i menší sídla

Obyvatelé menších obcí a měst mají možnost využívat nové služby v oblasti balíkových zásilek. Projekt podejní a výdejní sítě balíků rozjíždí společnost PPL CZ, s. r. o., prostřednictvím svých partnerů.

Jeden z největších expresních přepravců na tuzemském trhu plánuje během roku vybudovat více než sto padesát PPL partnerských míst po celé republice. Půjde o nezávislou síť provozoven, jejichž předností například budou delší otevírací doby, třeba i o víkendu a svátcích.

Umístění provozovny je možné už i v menší či středně velké obci nebo v menších městech. Obyvatelé v dané lokalitě, a nejen v obci, kde provozovna vznikne, ale i z okolních sídel, si budou moci nechat zásilku doručit na partnerské místo a zároveň tam případně sami zásilku podat k doručení prostřednictvím PPL. Přijímají se balíkové zásilky do 20 kg.

Tato služba funguje souběžně s pobočkami České pošty, v některých lokalitách ji, po uzavření poštovních poboček, dokonce nahrazuje. Jak poznamenává Milan Loidl, obchodní a marketingový ředitel PPL CZ, výhodou nové služby je využití delších otevíracích hodin PPL partnerů oproti nabídce lokálních poboček pošty.

JAK SE STÁT PARTNERSKÝM MÍSTEM

Požadavky na PPL partnerská místa nejsou v souhrnu náročná. Partnerským místem může být například obchod s elektronikou, bio obchod, vlasové studio nebo kosmetický salon. Hlavními požadavky jsou stabilita na trhu, resp. v lokalitě, kde provoz působí, možnost krátkodobého uskladnění zásilek, ustálená provozní doba, kdy práce o víkendu a svátcích je výhodou. Důležitá je rovněž občanská dostupnost – a má-li provozovna navíc ještě také místo na parkování, je ideálním kandidátem na PPL partnerské místo.

»Do partnerské sítě zařazujeme prověřené partnery, jejichž kredibilita zaručuje správné fungování všech námi nastavených procesů. Klienti se nemusí ani bát reklamačního procesu, který probíhá operativně podle našich pravidel,« vysvětluje Milan Loidl. Všechna PPL partnerská místa jsou podle jeho slov vybavena kvalitním softwarem, vyškoleným personálem. Vytvořením nového produktu v segmentu balíkových zásilek nabízí přirozené konkurenční prostředí, které poskytuje větší komfort zákazníkovi a zároveň rozvíjí občanskou vybavenost obce nebo města.

Do provozoven PPL se doručují zásilky i na dobírku.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *