Z dobré spolupráce města a průmyslových firem mají prospěch i obyvatelé Bohumína

Symbióza města s místními podniky přináší prospěch i místním spolkům. Průmyslový gigant Rockwool letos přislíbil podpořit bohumínské kluby a instituce zhruba sto tisíci korunami. Díky finančnímu příspěvku si pořídí lepší vybavení pro své aktivity.

Společnost Rockwool avizovala dar šesti bohumínským subjektům, každému z nich přispěje částku zhruba dvacet tisíc korun na pořízení nových přístrojů či zařízení. „Mezi podpořenými kluby jsou fotbalisté a sokolové ze Záblatí, kteří využijí peníze k pořízení mobiliáře na akce pro veřejnost a uskladnění sportovních potřeb. Florbalisté a házenkářky si za příspěvek koupí kameru pro rozvoj tréninkové přípravy. Ta je schopna natáčet a přibližovat těžiště hry, analyzovat připravenost a výkonnost jednotlivých hráčů, a to vše, aniž by u kamery musela stát její obsluha,“ konstatoval místostarosta Bohumína Igor Bruzl s tím, že Rockwool zasponzoroval i rozjezd bohumínské modelové železnice.

Dotace od bohumínské firmy, která patří mezi světově nejvýznamnější výrobce izolací, využijí i dvě městské příspěvkové organizace. Kulturní agentura K3 Bohumín rozšíří a obnoví techniku na výrobu suvenýrů pro dětí. Centrum sociálních služeb (CSS) Bohumín zakoupí masážní křeslo pro chráněnce denního stacionáře, kam docházejí hendikepovaní dospělí. „Jde o klienty s mentálním postižením, kteří jsou těžce závislí na pomoci druhé osoby. K jejich přirozeným projevům patří nervozita a nejistota, kterou se právě díky masážnímu křeslu daří odbourat. Prostřednictvím relaxace se zklidní a dostanou se do bezpečné komfortní zóny,“ vysvětlila ředitelka CSS Bohumín Petra Chalupová.

„Město Bohumín už řadu let úspěšně využívá přívětivý přístup veřejné správy k místním podnikům. Ze vzájemných dobrých vztahů těží i naši občané, spolky či veřejně prospěšné instituce. Dotace ze strany soukromých subjektů směřují do rozvoje společenských aktivit, podpoře dětí či zlepšení životního prostředí. Vzájemné výhodné soužití veřejné a privátní sféry přináší prospěch stovkám místních obyvatel,“ konstatoval starosta města Petr Vícha.

Jak starosta dále připomněl, nejen Rockwool má zájem na tom, aby se v Bohumíně lidem lépe žilo. I další firmy se sponzoringem podílejí na veřejně prospěšných aktivitách, například protidrogových programech, výsadbě izolační zeleně, investují i do oblasti školství, zdravotnictví dopravy či kultury. Město kontinuálně využívá i grantové činnosti Nadace ČEZ, díky níž má Bohumín nasvětlené některé přechody pro chodce, každoročně rozsvěcuje vánoční strom na náměstí či má nové vybavení ve své nemocnici.*

/zr/

Ilustrační foto: archiv Centra sociálních služeb Bohumín

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down