Z Hradce Králové začínají mizet cyklovraky

V Hradci Králové dokončili minulý měsíc mapování cyklovraků a kol, o která jejich majitelé nejeví delší dobu zájem, zabírají parkovací místa a hyzdí veřejná prostranství. První vraky začaly z veřejných míst mizet v pondělí 22. listopadu. O jejich odstraňování se starají městské Technické služby.

V říjnu zveřejnilo město Hradec Králové seznam cyklovraků, které jsou evidentně nepojízdné (rám bez jednoho kola, rám bez řídítek, prázdné duše, zdeformovaná kostra atd.) a nacházejí se minimálně šest měsíců na městském pozemku. Tyto vraky zanechali jejich majitelé nejčastěji před halou hlavního nádraží a v prostoru terminálu městské hromadné dopravy. „Majitelé měli přibližně měsíc na to, aby se o tato kola přihlásili a odstranili je z veřejného prostranství. Vzhledem k tomu, že se nám nikdo nepřihlásil, zahajujeme jejich svoz do areálu Hradeckých služeb. Zde budou v rámci projektu Re-use nabídnuty občanům na součástky,“ uvedl náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek.

Město nadále mapuje také kola, která jsou sice pojízdná, ale již dlouhou dobu nejsou majitelem využívána, nacházejí se na městském pozemku a jsou připoutána k městskému mobiliáři. Takových se po městě nachází nejvíce, zhruba čtyři desítky. Od října běží lhůta jednoho roku, během níž mají majitelé čas a možnost se o ně postarat. Po jejím vypršení budou kola řešena jako nalezená a předána na odbor vnitřních služeb do sekce Ztráty a nálezy. Po uplynutí zákonné lhůty se tato kola zlikvidují nebo nabídnou veřejnosti obdobně jako nalezená kola v rámci aukce.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down