Z ulic Liberce zmizela během jednoho roku téměř stovka autovraků

Městu Liberec se za necelý rok podařilo odstranit ze svého území kolem stovky vraků i jinak nezpůsobilých vozidel. Umožnila to novela zákona o pozemních komunikacích. V této praxi hodlá Liberec pokračovat.

„Vloni jsme mohli poprvé naplno využít síly této novely a nechat likvidovat desítky vraků i jinak nezpůsobilých vozidel, která zabírají místa a hyzdí prostředí. Je třeba rozlišovat, co jsou úplné vraky a co vozidla bez STK, která se později vraky stanou. Nicméně obojí nemá v ulicích co pohledávat,“ řekl náměstek primátora pro technickou správu města a informační technologie Jiří Šolc.

V roce 2021 bylo na území Liberce nahlášeno 31 vraků. Dvanáct z nich si vlastníci po výzvě úřadu sami uklidili. Dalších šestnáct město nechalo odtáhnout a zbylé tři čekají na legislativní lhůty. Odtažená auta čeká dražba nebo likvidace. U aut bez STK podle Jiřího Šolce není problém tak viditelný, protože působí stále dojmem „běžných aut“.

„Ale ani ona nemají na komunikaci co pohledávat. Jejich vlastníky proto vyzýváme k nápravě, aby si STK dodělali. Jinak je čeká stejný proces odstranění jako u vraku. Podobných výzev jsme v roce 2021 odeslali celkem 64, přičemž v 52 případech je vlastníci vyřešili sami. Ostatní jsme nechali odtáhnout,“ vysvětluje náměstek s tím, že Liberec hodlá v nově zavedené dobré praxi pokračovat i letos. „Velký dík za to patří všem kolegům a kolegyním, kteří ten náročný a byrokratický proces zavedli do praxe. A to od první výzvy až po odtah či dražbu.“

/zr/*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down