Za provedení průzkumu zaplatí Praha přes dva a půl milionu korun

Pražští radní dnes odsouhlasili zadání veřejné zakázky na provedení komplexního průzkumu školního a pracovního klimatu na školách zřizovaných hlavním městem Prahou. Vítězným uchazečem je společnost SC & C. Plnění veřejné zakázky v hodnotě přibližně 2,4 milionu Kč bez DPH zahrnuje zpracování metodiky průzkumu, distribuci dotazníků, jejich vyhodnocení a následnou analýzu. Do průzkumu se zapojí na 150 školách bezmála padesát tisíc žáků a studentů a více než šest tisíc pedagogů, uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Pražští radní dnes rozhodli o výběru dodavatele veřejné zakázky s názvem „Bezpečná pražská škola“, kterým bude společnost SC & C. Ta bude po podpisu smlouvy již od září zkoumat úroveň školního a pracovního klimatu na 150 školách zřizovaných hlavním městem. Zakázka, jejíž hodnota je odvozena od nabídkové ceny za jeden dotazník, zahrnuje celkové zajištění odborného průzkumu od stanovení indikátorů po provedení analýzy získaných dat. Průzkum se bude týkat bezmála padesáti tisíc žáků a studentů a přibližně 6,5 tisíce pedagogů.

Naším cílem je stanovit klíčové ukazatele a dosáhnout srovnání situace na jednotlivých školách. Dále chceme vytvořit na základě zjištěných údajů skutečně účinné nástroje pro průběžnou kontrolu klimatu na školách a pro předcházení patologickým jevům ve třídních i pracovních kolektivech,“ uvedla radní pro školství Irena Ropková. Na základě speciálně vyvinutých dotazníků pro 150 pražských škol, které budou splňovat náročná psychometrická kritéria, budou v rámci průzkumu zkoumány především mezilidské vztahy mezi učiteli a žáky, vztahy uvnitř třídních kolektivů a rovněž vztahy mezi vedením školy a jejími zaměstnanci.*

/tz/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *