Autor
Kategorie:
Různé

Za rovné příležitosti a proti domácímu násilí také obce a kraje

Až do půlky letošního března mohou obce, kraje, firmy, univerzity, nevládní a další organizace žádat o peníze z tzv. Norských fondů na prosazování rovných příležitostí žen a mužů a na prevenci domácího násilí. V prvním kole rozdělí Nadace Open Society Fund Praha, správce programu Dejme (že)nám...

Až do půlky letošního března mohou obce, kraje, firmy, univerzity, nevládní a další organizace žádat o peníze z tzv. Norských fondů na prosazování rovných příležitostí žen a mužů a na prevenci domácího násilí. V prvním kole rozdělí Nadace Open Society Fund Praha, správce programu Dejme (že)nám šanci, 126 z celkem 137 mil. Kč, které jsou k dispozici. Uzávěrka příjmu žádostí je 14. března.

Dodejme, že Nadace OSF Praha patří mezi pět největších nadací u nás. Jejím posláním je rozvíjet principy otevřené společnosti a demokracie. Kromě rovných příležitostí žen a mužů se věnuje také rozvoji právního státu, vzdělávání a dalším zásadním problémům České republiky.

»V prvním kole výzvy půjde na podporu rovných příležitostí žen a mužů 57 milionů a na boj proti domácímu násilí 69 milionů korun,« uvedla Barbora Hořavová, manažerka programu Dejme (že)nám šanci. Žádat lze například o podporu projektů, které rozšíří pružnou pracovní dobu pro rodiče malých dětí či zlepší dostupnost služeb péče o předškolní děti. Podpořen může být i rozvoj služeb pro osoby ohrožené domácím násilím a výzkumy nebo informační kampaně v obou oblastech.

»Plánujeme podpořit zejména partnerské projekty klíčových hráčů v dané oblasti, nejlépe spolupráci nevládních organizací, krajů, akademických institucí a firem,« vysvětlila manažerka. Na tyto až dvouleté projekty lze získat tzv. velké granty ve výši 6,2 až 15 mil. Kč, o něž půjde požádat pouze v prvním kole grantových výzev. Zároveň rozdělí Nadace OSF Praha též malé granty (ve výši 124 tis. až 6,2 mil. Kč) na projekty v délce trvání 6 až 15 měsíců.

V programu Dejme (že)nám šanci mají oprávnění žadatelé rovněž unikátní příležitost využít spolupráce s norskými institucemi, které mají se zaváděním těchto změn značné zkušenosti. »Zatímco žádost o velké či malé granty musejí žadatelé předložit do 14. března, o peníze na spolupráci s Norskem mohou žádat průběžně v následujících dvou letech,« doplnila Barbora Hořavová.

Více informací o programu najdou zájemci na stránkách www.dejmezenamsanci.cz a o tzv. Norských fondech také na www.eeagrants.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *