Autor
Kategorie:
Různé

Žáci z Dolních Břežan v šetření ICILS nepropadli

Celkem 169 českých škol se loni na jaře zúčastnilo mezinárodního šetření ICILS zaměřeného na počítačovou a informační gramotnost žáků 8. ročníků (letošních »deváťáků«) a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. V tomto porovnání se svými vrstevníky si výborně vedli žáci ZŠ a MŠ Dolní Břežany (okr....

Celkem 169 českých škol se loni na jaře zúčastnilo mezinárodního šetření ICILS zaměřeného na počítačovou a informační gramotnost žáků 8. ročníků (letošních »deváťáků«) a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. V tomto porovnání se svými vrstevníky si výborně vedli žáci ZŠ a MŠ Dolní Břežany (okr. Praha-západ). Dosáhli totiž v průměru 65,3 % úspěšnosti – a ve Středočeském kraji tak, v porovnání s ostatními zúčastněnými žáky základních škol, dosáhli nejlepších výsledků (lepší byla pouze víceletá gymnázia). »Mezi všemi českými základními školami, které se šetření účastnily, se naše škola umístila na 10. místě,« potvrdila Iva Fischerová, ředitelka dolnobřežanské školy, a vyzvedla učitele Petra Nádvorníka, který ve škole vyučuje informatiku a má na úspěchu velký podíl.

Průměrná úspěšnost českých žáků v šetření činila 59,1 % (ZŠ 57,3 %, víceletá gymnázia 70,1 %). Zpráva srovnávající žáky z ČR s jejich vrstevníky v zahraničí bude k dispozici letos na podzim.

V nové životní etapě letošních »deváťálů«, opouštějících »svou« ZŠ a MŠ v Dolních Břežanech, by jim jejich – i mezinárodní studií prokázaná – skvělá počítačová gramotnost měla být jen ku prospěchu.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *