Autor
Kategorie:
Různé

Zahradám MŠ v centru Čech kyne zajímavá šance

Ještě až do 24. května se mateřským školám ve Středočeském kraji a v Praze nabízí jedinečná příležitost požádat o grant Nadace Proměny v programu Zahrada hrou, jehož prostřednictvím se tato nadace zasazuje o rozvoj prostředí školních zahrad. Podle Jolany Říhové z Nadace Proměny v každém ze tří kol...

Ještě až do 24. května se mateřským školám ve Středočeském kraji a v Praze nabízí jedinečná příležitost požádat o grant Nadace Proměny v programu Zahrada hrou, jehož prostřednictvím se tato nadace zasazuje o rozvoj prostředí školních zahrad.

Podle Jolany Říhové z Nadace Proměny v každém ze tří kol grantové výzvy může až pět úspěšných žadatelů získat postupně příspěvek na projektovou dokumentaci, realizaci proměny zahrady a její údržbu. Výsledky prvního kola budou známy letos v říjnu, konec třetího kola je naplánován na polovinu roku 2015. Nadace Proměny je ve všech třech kolech připravena rozdělit celkem až čtyři miliony korun.


Součástí celého procesu jsou navíc semináře, konzultace a exkurze za dobrými příklady. »Právě v tom je naše podpora výjimečná. Víme, že pro úspěšnou realizaci zahrady jsou důležité nejen finance, ale je také potřeba vědět, jak při projektu postupovat. I s tím chceme školám pomoci,« dodala Jolana Říhová.

Podrobné podmínky grantové výzvy spolu se žádostí a metodikou jsou dostupné na www.nadace-promeny.cz.

Ve srovnání se zahraničím mají téměř všechny české školy svou zahradu. Její potenciál však plně využívá jen málokterá MŠ. Cíkem programu Zahrada hrou je tento nedostatek napravit.

ilustrační foto: Nadace Proměny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *