01.01.1970 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o spolupráci

Zájem o spolupráci Zájem o hlubší spolupráci s Karlovarským krajem projevili na zasedání Fóra budoucnosti koncem listopadu v Bambergu bavorští politici i členové bavorské státní správy a samosprávy. O seznámení s aktuálním stavem reformy veřejné správy a samosprávy v ČR se zvláštním zřetelem ke...

Zájem o spolupráci

Zájem o hlubší spolupráci s Karlovarským krajem projevili na zasedání Fóra budoucnosti koncem listopadu v Bambergu bavorští politici i členové bavorské státní správy a samosprávy.

O seznámení s aktuálním stavem reformy veřejné správy a samosprávy v ČR se zvláštním zřetelem ke Karlovarskému kraji jako sousednímu regionu Spolkové země Bavorsko požádal karlovarského hejtmana Josefa Pavla bavorský ministr pro rozvoj a otázky životního prostředí Werner Schnappauf.

"Na setkání mě oslovil starosta města Bayreuth Dieter Mronz s tím, že by město Bayreuth a Karlovarský kraj měli převzít záštitu nad počínající spoluprací bayreuthské a karlovarské nemocnice. Jsem jednoznačně pro navázání co nejužších kontaktů a pro spolupráci na ryze osobní úrovni našich a bavorských odborníků. Záštitu nad tímto projektem spolupráce samozřejmě převezmeme," řekl Josef Pavel.

Intenzivní výměnné pracovní návštěvy vedoucích pracovníků odborů bayreuthského Úřadu vlády regionu Horní Franky (Oberfranken) a Krajského úřadu Karlovy Vary by měly začít co nejdříve. Na obou stranách je zájem zahájit intenzivní krátké pracovní stáže ještě letos. Prvními na řadě by měly být odbory životního prostředí, dopravy a regionálního rozvoje.

"V Bambergu se na mě obrátili i zástupci německých vysokých škol a univerzit a projevili velký zájem o navázání prvních kontaktů s vysokými školami v našem kraji," vysvětluje dále hejtman Pavel.

Fórum budoucnosti sdružuje představitele institucí, které se zabývají rozvojem vzájemné příhraniční a přeshraniční spolupráce v návaznosti na Evropskou unii. Bavorská strana má zájem na spolupráci s Karlovarským krajem a pozvání hejtmana Josefa Pavla do Bambergu je důkazem začátku konkrétnější a hlubší spolupráce.

- ts -

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down