Zákon o zadávání veřejných zakázek má svůj ucelený knižní komentář. Pomocník na dalších deset let?

Více než dvacetkrát novelizovaný zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, byl k 1. říjnu 2016 nahrazen zcela novým zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, který mj. také nově začleňuje původní zákon č. 139/2006 Sb., o koncesních smlouvách a koncesním řízení. V těchto dnech přichází na knižní trh publikace Zákon o zadávání veřejných zakázek. Komentář, která předkládá ucelený výklad zákona o zadávání veřejných zakázek, jejž autoři považují za aktuální a správný, popřípadě uvádí ke sporným pasážím pro lepší ilustraci i určitou názorovou polemiku.

Včera odpoledne jsme byli v pražském sídle advokátní kanceláře MT Legal účastníky slavnostního křtu publikace Zákon o zadávání veřejných zakázek, jak ji v těchto dnech čtenářům přináší nakladatelství C. H. Beck a jejímiž autory jsou David Dvořák, Tomáš Machurek, Petr Novotný a Milan Šebesta a kolektiv. Křtu se ujal poradce ministryně Karly Šlechtové Pavel Herman.
Jak uvedl vedoucí autorského kolektivu Mgr. David Dvořák, LL.M., Ph.D., s jehož jménem se lze čas od času setkávat i pod texty v rubrice Legislativa časopisu Moderní obec, tento komentář se jeho autoři snažili "koncipovat nejen jako výkladový text, ale jako souhrnný materiál, v němž by čtenář měl najít téměř všechno, co se konkrétního ustanovení týká".
Úplnou novinkou pak podle slov Davida Dvořáka je to, že v publikaci jsou citována relevantní ustanovení evropských zadávacích směrnic, přičemž autorský kolektiv se snažil o to, komentovat je ve vztahu k národní právní úpravě. Komentář dále obsahuje srovnání s předchozí úpravou a výklad ustanovení je vždy uzavřen judikaturou, ať už evropskou, nebo národní.
Autoři, vesměs partneři MT Legal, advokátní kanceláře, i další jejich spolupracovníci přípravě publikace věnovali zhruba 3500 evidovaných hodin, což obnáší 411 pracovních dnů s osmiapůlhodinovou pracovní dobou.
Celý zákon má 279 paragrafů, takže každému z nich publikace v průměru věnuje 4,5 strany.
Na otázku, jak dlouhou "životnost" bude mít tato publikace, než se opět změní legislativa veřejného zadávání, kmotr knihy Pavel Herman s úsměvem opáčil, že by tato životnost mohla činit zhruba deset let.*
/rš/
K foto:
Křest publikace: zleva autoři Tomáš Machurek, Petr Novotný, Milan Šebesta a David Dvořák (partneři MT Legal, advokátní kanceláře) a kmotr publikace Pavel Herman, poradce ministryně Karly Šlechtové.
Foto: autor

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Imperial Car Rentals is one of the main vehicle rental organizations in Pakistan set up in 2005. At Royal Car Rentals all that we do is tied in with giving you the opportunity to find more. We'll move mountains to discover you the correct rental vehicle, and present to you a smooth, bother free understanding through and through.
    [url=https://www.royalcarrentals.pk/]Rent a car in services Lahore Pakistan[/url]

  2. The matter of refrigerated chiller rentals has got a lot of significance on account of the requirement for low and controlled temperature to move fish and other transitory things. The life of solidified fish and other fish is completely subject to the temperature they are kept in. on the off chance that a fish is kept in - 20 degrees in the wake of being gotten, it stays in five star condition for over a half year. For transportation, chiller trucks and vans are utilized with the controlled temperature inside.

    https://gulfcoldtransport.com/

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down