Autor
Kategorie:
Správa a rozvoj

Žákovské jízdné zdarma kraj ponechá

Také v kampani před letošními krajskými volbami zůstane pro středočeskou ČSSD jedním z pilířů volebního programu žákovské jízdné zdarma. Prohlásila to hejtmanka Středočeského kraje Zuzana Moravčíková. Jak upozornil její náměstek pro dopravu Robin Povšík, od září 2012 pro žádost o stipendium na...

Také v kampani před letošními krajskými volbami zůstane pro středočeskou ČSSD jedním z pilířů volebního programu žákovské jízdné zdarma. Prohlásila to hejtmanka Středočeského kraje Zuzana Moravčíková. Jak upozornil její náměstek pro dopravu Robin Povšík, od září 2012 pro žádost o stipendium na dopravu bude stačit už pouze jediný formulář. »Nově nebude už ani nutná registrace do systému na počátku každého pololetí a pro uznání nároku na náhradu nákladů bude sloužit jen potvrzení o školní docházce. Na základě doloženého počtu vzdělávacích dní se v souvislosti s minimální cenou jízdného na dané trase propočte celková částka, kterou kraj rodičům dětí proplatí,« uvedl náměstek. Celkově by náklady kraje na žákovské jízdné zdarma za uplynulý školní rok neměly přesáhnout 40 mil. Kč.

Výhody cestovat za vzděláním do škol na území regionu zdarma mohly středočeské děti poprvé začít využívat od školního roku 2009/2010. V letošním květnovém průzkumu STEM uvítaly proplácení žákovského jízdného dvě třetiny obyvatel kraje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *