Zaměstnanci ostravského magistrátu uklidili lesík ve Slezské Ostravě

Tým ostravského magistrátu se v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko" druhý dubnový den pustil do úklidu části Slezské Ostravy, v lesíku mezi ulicemi Hladnovskou a Heřmanickou.

Město Ostrava se do akce Ukliďme Česko zapojuje pravidelně a organizuje úklid s účastí zaměstnanců i veřejnosti. Letos to ale bylo vůbec poprvé, kdy tuto dobrovolnickou aktivitu vykonávali zaměstnanci během běžného pracovního týdne jako ryze pracovní. Cílem bylo, aby se úklidu mohli zúčastnit všichni zaměstnanci magistrátu, kterým to pracovní povinnosti dovolily. Zapojil se také primátor Jan Dohnal a jeho náměstek pro životní prostředí Aleš Boháč.

Letos jsme to zkraje roku zkusili trochu jinak a uspořádali jsme úklid uprostřed týdne namísto o víkendu. Potěšilo mě, kolik kolegů z práce se dobrovolně a s chutí zapojilo,“ komentoval primátor Jan Dohnal.

Je to takovým zvláštním způsobem uklidňující, jak rychle a efektivně se krajina mění z téměř černé skládky zpět ke své přirozené kráse. Určitě v této úklidové tradici budeme pokračovat i nadále,“ řekl náměstek Aleš Boháč.

Letos se zapojilo přes pět desítek zaměstnanců, rozdalo se přes sto velkoobjemových pytlů na odpad a naplnil se celý velký kontejner nejrozličnějším odpadem.  Z místa tak bylo uklizeno a poté odvezeno 2,26 tun odpadu. V pytlích také letos končily nejčastěji kabely, PET lahve, drobný odpad, ale také pneumatiky. Našel se ale i letitý počítačový monitor nebo třeba velký kufr na kolečkách.

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down