Autor
Kategorie:
Různé

Západ Čech: Technické obory na vlně zájmu

Workshop technického vzdělávání minulý měsíc uspořádali na Krajském úřadě Plzeňského kraje. Kromě příspěvků o činnostech ve prospěch technického vzdělávání se na něm mluvilo o brzkém ustavení Komise pro technické vzdělávání v Plzeňském kraji a Nadačního fondu na podporu technického vzdělávání....

Workshop technického vzdělávání minulý měsíc uspořádali na Krajském úřadě Plzeňského kraje. Kromě příspěvků o činnostech ve prospěch technického vzdělávání se na něm mluvilo o brzkém ustavení Komise pro technické vzdělávání v Plzeňském kraji a Nadačního fondu na podporu technického vzdělávání. Podle náměstka hejtmana Jiřího Stručka komise bude poradním a iniciativním orgánem rady kraje. Pro nadační fond již Plzeňský kraj letos vyčlenil 1 mil. Kč, přičemž počítá s jeho podporou rovněž ze strany firem v regionu.


Na workshopu zazněly i první zkušenosti z výsledků aktivit v této oblasti. »V našem učilišti se zvedl zájem o maturitní obor mechanik seřizovač, kam se hlásí žáci s vyznamenáním, což dříve nebývalo,« uvedla například ředitelka Středního odborného učiliště Domažlice Zdeňka Buršíková. Nový projekt, který se už rozbíhá, prezentovali zástupci Plzně: náměstek primátora Martin Zrzavecký a ředitel Správy informačních technologií města Plzně Luděk Šantora. Jde o projekt 3D – Dům digitálních dovedností, který poskytne vzdělávání všem věkovým kategoriím v oblasti moderních informačních technologií.

Velmi dobrou úroveň podpory technického vzdělávání v Plzeňském kraji na workshopu ocenil i viceprezident Česko-německé obchodní a průmyslové komory Pavel Roman

Na podporu technického vzdělávání v kraji se loni v prosinci uskutečnila i exkurze ředitelů ZŠ do provozů společnosti Doosan Škoda Power.

FOTO: ARCHIV PLZEŇSKÉHO KRAJE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *