Zapište si do diáře: Veletrh URBATECH v Českých Budějovicích se uskuteční ve dnech 30. března až 1. dubna

Třídenní veletrh URBATECH bude na na českobudějovickém Výstavišti zahájen ve čtvrtek 30. března. Expozice vystavovatelů se soustředí v pavilonu T1, praktické ukázky techniky budou po celou dobu veletrhu konat na venkovních výstavních plochách. Součástí veletrhu jsou odborné konference ve čtvrtek 30. 3. a v pátek 31. 3. v Národním pavilonu Z.

Cílem veletrhu URBATECH je vytvořit platformu pro výměnu zkušeností, praktických rad a řešení v oblasti zajištění správy měst a obcí, městských společností, zemědělských a lesních celků,“ vysvětluje předseda představenstva českobudějovického Výstaviště Mojmír Severin s tím, že města a obce mohou díky novým poznatkům, které na veletrhu získají, ušetřit i nemalé peníze.
Veletrh URBATECH je primárně věnován zástupcům územních samospráv, tedy hlavně starostkám a starostům i dalším členkám a členům zastupitelstev měst a obcí, stejně jako zaměstnancům radnic. Inspiraci a užitečné informace na něm však získá i široká veřejnost.

Veletrh URBATECH se uskuteční ve dnech 30. 3. až 1. 4. 2023 na Výstavišti České Budějovice. Foto: archiv Výstaviště

Návštěvníci se mohou těšit například na ukázky komunální techniky, jako jsou malotraktory, sekačky, zametací, čisticí i další stroje, lesní a zemědělská technika nebo stroje a zařízení pro zpracování biomasy.

Přímo v areálu je možné si otestovat elektromobily například značky Tesla, bude zde i nabídka dobíjecích stanic pro elektromobilitu,“ dodává obchodní ředitel Výstaviště Jan Kuběna.

NEJEN NOVINKY Z NOVÉ ZELENÉ ÚSPORÁM

Ministerstvo životního prostředí ve své expozici představí dotační program Nová zelená úsporám. Návštěvníci budou moci využít i poradenská centra, kde na ně budou čekat architekti nebo odborníci ze Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

ODBORNÉ KONFERENCE A SETKÁNÍ

Paralelně s veletrhem URBATECH Svaz měst a obcí ČR zorganizuje jihočeské krajské setkání, kde představí novinky ze světa samospráv, přičemž hlavním tématem bude efektivita, úspory a pozitivní rozvoj obce v roce 2023.

Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) a jeho Komora obecních lesů uspořádá odbornou konferenci pro vedení měst a obcí a jejich odborné lesní hospodáře, bez ohledu na členství ve SVOL.

Obě setkání jsou naplánována na čtvrtek 30. 3. v Národním pavilonu Z.
Odborné konference se uskuteční ve čtvrtek 30. 3. a v pátek 31. 3. Čtvrtek bude věnován klimatickým změnám a hospodaření s vodou. Mezi přednášejícími bude například známý geolog a spisovatel Václav Cílek, který promluví o klimatické budoucnosti a zadržování vody v krajině. Recyklaci odpadní vody s využitím kořenových čistíren, mokřadních střech, fasád a záhonů rozebere Michal Šperling, stavitel kořenových čistíren, zahradních jezírek, přírodních koupališť i mokřadních střech a záhonů, který v roce 2017 obdžel cenu Energy Globe Award.
V pátek se konference zaměří na energetickou soběstačnost obcí a trendy v alternativních zdrojích energií. O řešení energetických potřeb obce promluví exministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský. O plně soběstačné obci Kněžice, která byla loni mezi finalisty soutěže E.ON Energy Globe, pak bude mluvit její starosta Milan Kazda.
Jednodenní vstup na konferenci činí 1390 korun. Dvoudenní vstupenka vyjde na 2290 Kč. V ceně je i vstup na výstavu, oběd, coffee break a parkování. Vstup na společenský večer, který se uskuteční 30. března, je 650 korun.
Hlavním partnerem konference a veletrhu URBATECH je KUBOTA.
Záštitu nad akcí udělili: ministr zemědělství Zdeněk Nekula, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, prezident Agrární komory ČR Jan Doležal a Asociace krajů ČR.

Hlavním  mědiáloním partnerem konference je vydavatelství Profi Press s. r. o.

Ve čtvrtek a v pátek vstupné na veletrh činí 200 korun, v sobotu je pak cena poloviční, tedy 100 korun.*
/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down