Zástupci ministerstva vnitra a starostové diskutovali s občany pěti obcí nejvíce postižených výbuchy ve Vrběticích

Jak požádat o odškodné za výbuchy v muničním skladu ve Vrběticích a koho se právo na odškodnění týká? To vysvětlovali 15. a 16. listopadu zástupci ministerstva vnitra a místní starostové občanům pěti nejvíce postižených obcí.

Náměstek ministra vnitra pro legislativu pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Mgr. Petr Vokáč navštívil během pondělí a úterý občany Haluzic, Vlachovic, Lipové, Slavičína a Bohuslavic nad Vláří na Zlínsku. Spolu se starosty obcí odpovídal na dotazy a informoval o možnostech, které mají díky zákonu o jednorázovém odškodném za výbuchy ve Vrběticích.

„Výbuchy ve Vrběticích otřásly každým z nás, nejvíce to ale odnesli občané obcí v okolí muničního skladu. Odškodnění je na místě. Vyjet za lidmi do jejich obcí a poradit jim s vyplněním žádosti je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat,“ vysvětlil Petr Vokáč.

Cílem odškodnění je zmírnit alespoň některé újmy, které utrpěli obyvatelé dotčených obcí v souvislosti s mimořádnou událostí v areálu muničního skladu Vlachovice-Vrbětice. Zákonným předpokladem pro přiznání jednorázového odškodnění obyvatelům je přihlášení k trvalému pobytu v obci mezi 16. říjnem 2014 a 13. říjnem 2020. O odškodnění bude možné žádat od 1. ledna do 30. června 2022. V žádosti občan nebude muset nijak dokládat místo svého bydliště ani dny, kdy ve své obci bydlel. Tyto informace zjistí ministerstvo z jednotlivých databází.*

Formulář žádosti a základní pokyny jsou už teď dostupné na webu www.mvcr.cz. Pro dotazy je občanům k dispozici e-mailová adresa vrbetice@mvcr.cz.

/zr/

 

Na snímku občané obcí z okolí Vrbětic během setkání se zástupci ministerstva vnitra a starostů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down