Zástupci obcí se svolávají k Poslanecké sněmovně na podporu dnešního návrhu horní parlamentní komory

Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR) vítá dnešní krok Senátu Parlamentu ČR, který do vládního protikrizového balíčku vložil pozměňovací návrh, jímž posílí obecní rozpočty o 1200 Kč na obyvatele.

„Jde o stejnou výši podpory, jakou obcím přislíbila vláda, ale přijetí tohoto pozměňovacího návrhu znamená jednodušší a rychlejší cestu. Proto jsme požádali starosty, a to nejen našich členských obcí, aby přijetí tohoto návrhu Poslaneckou sněmovnou podpořili pokojným shromážděním na pražském Malostranském náměstí příští úterý, kdy by dolní parlamentní komora mohla o zákonu jednat,“ řekl v reakci na rozhodnutí senátorů Stanislav Polčák, předseda SMS ČR.

Na svolání podpůrného shromáždění starostů a starostek spolupracuje SMS ČR společně se Svazem měst a obcí ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR.

Příspěvek ve výši 1200 Kč na obyvatele by měl samosprávám nahradit výpadek financí způsobený vládním návrhem zákona o kompenzačním bonusu. Pokud by byl rychle schválen, obce jsou připraveny ještě letos přispět k nastartování české ekonomiky investicemi v řádu desítek miliard, jak jsme informovali již dříve, viz:  https://moderniobec.cz/obce-jsou-pripraveny-investovat-vice-nez-43-miliard-korun-upozornuje-sms-cr/.

/zr/

K foto:

Valdštejnský palác v Praze je sídlem Senátu Parlamentu ČR

Foto: archiv

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down