Autor
Kategorie:
Různé

Železný Brod opět ve znamení jarmarku

Letošní Železnobrodský jarmark se nesl ve znamení rozšířené hudební produkce. V bohatém kulturním a hudebním programu si přišli na své milovníci rozličných žánrů - zazněl tam rock, jazz, big beat, metal, ska, ale i dechovka či cimbálovka. Vystoupili interpreti více či méně známí, lokální seskupení...

Letošní Železnobrodský jarmark se nesl ve znamení rozšířené hudební produkce. V bohatém kulturním a hudebním programu si přišli na své milovníci rozličných žánrů – zazněl tam rock, jazz, big beat, metal, ska, ale i dechovka či cimbálovka. Vystoupili interpreti více či méně známí, lokální seskupení i umělci z dalších koutů Česka.

Místní Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, datem vzniku v roce 1920 nejstarší svého druhu u nás, už tradičně zpřístupnila svou huť a dílny, kde byla k vidění ukázka sklářského řemesla. Ke koupi byly výrobky tradičních řemesel, které u některých stánků doplnila i přímá ukázka jejich výroby. Nabídku stánkařů doplnili další prodejci různého druhu zboží. I letos se podařilo obsadit téměř všechna prodejní místa. Nechyběly hospůdky a stánky s občerstvením, svoje chuťové buňky zajisté uspokojili i náročnější konzumenti.

»Po tři dny panovala v Železném Brodě atmosféra, kterou dokáže vyvolat jen událost velikosti a tradice našeho staroslavného jarmarku. Lidé alespoň na chvilku zapomněli na své starosti a v hojném počtu ‚přišli pobejt‘ ,« okomentoval letošní jarmark André Jakubička, starosta města.

Na Železnobrodském jarmarku bylo možné nechat se i poněkud neobvykle, leč půvabně dát zkrášlit.

FOTO: PETR ČERVA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *