Zimní olympiáda dětí a mládeže skončila. První místo patří Libereckému kraji

Šestidenní sportovní maraton je u konce, sportovci se již vrátili domů. Minulý pátek dospěly do finále Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2018, jejichž organizace se po patnácti letech opět ujal Pardubický kraj.

Celkem se zimní Olympiády dětí a mládeže zúčastnilo 14 krajů, 1276 sportovců, kteří bojovali v 11 sportech a 30 různých disciplínách. Opomenout nelze ani čtyři stovky trenérů a 250 pořadatelů a rozhodčích.

Chtěl bych pogratulovat nejen vítězům, ale všem účastníkům, protože už samotná účast na této olympiádě je velkým úspěchem,“ řekl radní pro sport, cestovní ruch, volnočasové aktivity a informatiku René Živný. „Opravdu velký dík si pak zaslouží organizátoři, starostové a pořadatelé jednotlivých sportů. Počasí nám ne vždy přálo, ale všichni se dokázali profesionálně přizpůsobit, přesunout disciplíny na jiná sportoviště a uzpůsobit podmínky tak, aby vše proběhlo bez problémů,“ prohlásil člen rady Pardubického kraje René Živný na závěr Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018.

Olympiádu dětí a mládeže by podle jeho slov nebylo možné zvládnout bez pomoci nejužšího organizačního výboru. Osobní poděkování proto patří Lucii Lebedové, Ireně Lněničkové, Martině Kubešové, Davidu Zárubovi, Alexandře Jetmarové a Ivanu Hudečkovi, kteří byli v pohotovosti přímo na olympiádě. René Živný poděkoval také krajskému úřadu, který v posledních dnech olympiádou žil, a všem dalším, kdo pomáhali s přípravami této akce.

V průběhu ODM bylo předáno 127 sad medailí. Bodově si nejlépe vedl Liberecký kraj, který nasbíral 226 bodů, následovaný hlavním městem Praha a Krajem Vysočina.*

Podrobné výsledky lze nalézt na: https://odm.olympic.cz/2018.

Pořadí krajů (podle získaných bodů):

1. Liberecký kraj

2. Hlavní město Praha

3. Kraj Vysočina

4. Středočeský kraj

5. Moravskoslezský kraj

6. Královéhradecký kraj

7. Jihomoravský kraj

8. Jihočeský kraj

9. Pardubický kraj

10. Karlovarský kraj

11. Olomoucký kraj

12. Plzeňský kraj

13. Ústecký kraj

14. Zlínský kraj

 

/zr/

Ilustrační foto: archiv Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down