Zlatý erb 2022 bude „ročníkem služeb“. Do soutěže se můžete přihlásit ještě až do 7. března

Tradiční a oblíbená soutěž Zlatý erb, jejímž spolupořadatelem je společnost Triada, pro rok 2022 výrazně inovovala hodnoticí kritéria s důrazem na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce. Od letošního 18. ledna probíhá už 24. ročník soutěže, na který se účastníci mohou přihlašovat do 7. března do 14 hodin. Minulý ročník se konal v rámci konference ISSS v posunutém zářijovém termínu, což přináší několik zásadních změn v pravidlech soutěže.

Letošní ročník se zaměřuje zejména na služby pro veřejnost. ZE 2022 tak získal přídomek „ZE 2022 – ročník služeb“.

„Ročník ZE 2022 bude výjimečný tím, že po určitém vnitřním kvasu v předchozích zhruba dvou až třech ročnících jsme se odhodlali k radikálnímu kroku a pravidla soutěže, zejména v krajských kolech, jsme se rozhodli velmi výrazně přepracovat. Stalo se tak po dosti širokých diskusích, včetně projednání v IT komisi krajů na sklonu roku 2021,“ přibližuje letošní ročník Tomáš Holenda, ředitel soutěže Zlatý erb a předseda celostátní poroty.

UPRAVENÁ KRAJSKÁ KOLA

Hodnocení krajských kol proběhne formou jednoduše formulovaných a lehce vyhodnotitelných otázek. Organizátoři pozměnili kritéria, která byla čistě subjektivní – jde například o výtvarné zpracování webových stránek obce. Porotci se tak budou moci více soustředit na objektivnější prvky webů jako například na to, jak je snadné nalézt potřebné informace o životních situacích.

Úpravami prošla krajská kola i kolo celostátní, v obou případech se sjednotila a inovovala pravidla. Ta organizátoři upravili po konzultacích s představiteli krajů a podkladový materiál projednali na listopadovém setkání komise informatiky krajů. Kraje často zmiňovaly, že hodnocený web by měl být plně responzivní a uživatelsky přívětivý. Důležitá je i informovanost občanů prostřednictvím pravidelné elektronické komunikace (mailingy, SMS).

„K nejvýznačnější změně došlo v krajských kolech. Zrušili jsme možnost, aby kraje hodnotily podle dvou variant hodnocení. Dříve bylo možno hodnotit podle varianty s hodnocením velmi detailním a časově pro porotce náročným, ale také podle varianty jednodušší, která žel byla dosti závislá na subjektivním hodnocení porotců. Pro „ZE 2022 – ročník služeb“ jsme stanovili jednotná kritéria pro hodnocení ve všech krajích,“ líčí změny pravidel Tomáš Holenda.

PODPORA ELEKTRONIZACE VEŘEJNÉ SPRÁVY

Soutěž Zlatý erb chce podporovat modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy prostřednictvím rozvoje ICT technologií a služeb poskytovaných veřejnosti s využitím internetu a ostatních elektronických médií a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích ČR.

Další informace a aktuální dění naleznete na webových stránkách soutěže – www.zlatyerb.cz, kde je i kompletní historie předchozích ročníků.*

/zr/

K foto nahoře: Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční letos v květnu v Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down