Autor
Kategorie:
Různé

Zmapuj to! Děti zanášely do map černé skládky

V rámci školního vzdělávacího programu RECYKLOHRANÍ aneb Ukliďme si svět, který v Česku probíhá již čtvrtým rokem, se děti mohly v jednom z posledních úkolů zapojit do mapování černých skládek. Program určený mateřským základním i středním školám, jemuž záštitu udělilo Ministerstvo školství,...

V rámci školního vzdělávacího programu RECYKLOHRANÍ aneb Ukliďme si svět, který v Česku probíhá již čtvrtým rokem, se děti mohly v jednom z posledních úkolů zapojit do mapování černých skládek. Program určený mateřským základním i středním školám, jemuž záštitu udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, je finančně podporován společnostmi ASEKOL, ECOBAT, EKO-KOM, EKOLAMP a ELEKTROWIN.

Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení. Za plnění úkolů a sběr získávají školy body, které si pak mohou ve speciálním internetovém katalogu na www.recyklohrani.cz vyměnit za různé odměny jako výtvarné či sportovní potřeby, hry, školní pomůcky či vstupenky do divadel, kin a zoologických zahrad.


Děti mapovaly černé skládky ve svém okolí letos v lednu, přičemž je měly následně oznámit pomocí mobilní aplikace pro chytrý mobil, případně černou skládku vyfotit a nahlásit ji pomocí webového formuláře na webových stránkách www.ZmapujTo.cz, kam však lze informace o černých skládkách zasílat i nyní.

Do soutěže se zapojilo celkem 75 škol a dohromady se jim podařilo nahlásit 121 nových černých skládek.

Děti z mateřských, základních a středních škol v lednu objevily 121 černých skládek.
FOTO: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *