Značku TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO nově vlastní i první prodejny s nepotravinářským zbožím. Projekt sleduje zvýšení kvality obchodů v obcích a menších městech

Celkem již 143 prodejen úspěšně prošlo certifikací, kterou uděluje Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) ve spolupráci s Radou kvality ČR. Na pražském kongresu Samoška získalo certifikát 11 nových prodejen.

Mezi nově oceněné patří obchody družstva TEMPO. Důvodem rozšíření certifikace o prodejny s průmyslovým zbožím je velký zájem obchodníků o značku TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD – CERTIFIKOVÁNO.

Podle Pavla Březiny, předsedy AČTO, certifikace zvyšuje kvalitu obchodů a poskytovaných služeb. Certifikáty jsou udíleny při splnění řady kritérií. Patří mezi ně úroveň exteriéru a interiéru prodejen, sortiment či kvalita personálu. Velký důraz je také kladen na původ prodávaného zboží, které musí v případě potravin pocházet minimálně ze dvou třetin z tuzemské produkce. Klíčovou součástí certifikace jsou návštěvy nezávislých expertů v prodejnách na bázi mystery shoppingu. Certifikované obchody pak musí být české i z pohledu původu základního kapitálu a sídla firmy.

 

„Zákazníci poznají certifikované obchody pomocí loga, které obchody mohou používat. To by jim mělo pomoci jasně identifikovat prodejny, kde mohou očekávat čerstvé zboží, perfektní servis a také vysoký podíl produktů z tuzemské produkce. Naším dlouhodobým cílem je udržení kvalitní obchodní obslužnosti venkova a právě certifikace je jedním z nástrojů jak tomuto cíli pomoci,“ okomentoval udílení certifikátů Pavel Březina.

Cílem projektu je celkové zvýšení kvality obchodů v obcích a menších městech, které musí čelit konkurenci nadnárodních řetězců.

„Certifikát značky kvality Českého tradičního obchodu jsme přijali s radostí a pokorou. Vnímáme jí jako jeden z úspěchů naší prodejny. Zásluhu na skvělém fungování prodejny mají samozřejmě i naši zákazníci, kteří nás neustále ženou kupředu svou náročností, ale také samozřejmě spokojeností a věrností. Tím bychom chtěli poděkovat všem, kteří podporují český tradiční trh, regionální dodavatele a jejich výrobky,“ uvedla k udělení certifikátu obchodu Hradečanka v Hradci nad Moravicí jeho vedoucí Tereza Molnárová.

Projekt udílení certifikátů běží od roku 2017 a za pět let jeho fungování řada prodejen prošla i procesem recertifikace.

P%REHLED NOVĚ OCENĚNÝCH PRODEJEN::

TEMPO MARKET, nám. Republiky 37, 747 87 Budišov nad Budišovkou

TUTY č. 555, Podolská 341, 747 41 Hradec nad Moravicí

TUTY č. 108, Ruská 335/54, 746 01 Opava - Kylešovice

TUTY č. 087, Vaškovo náměstí 2313/5, 746 01 Opava

TUTY č. 314, Střední 326, 747 15 Šilhéřovice

TUTY č. 410, nám. 9. května 536, 793 05 Moravský Beroun

TUTY č. 405, nám. 9. května 6, 793 05 Moravský Beroun

PRODEJNA FAKULTNÍ NEMOCNICE OSTRAVA, 17. listopadu 1790/5, 708 52 Ostrava

JO, TEMPO POTRAVINY, Šilheřovická 320, 747 14 Markvartovice

TUTY č. 470, nám. Jana Zajíce 26, 749 01 Vítkov

TUTY č. 194, nám. Jana Zajíce 26, 749 01 Vítkov

Kompletní přehled certifikovaných prodejen naleznete na: www.acto.cz/certifikace . K letošnímu 13. červnu získalo značku TRADIČNÍ ČESKÝ OBCHOD - CERTIFIKOVÁNO již celkem 143 prodejen po celé České republice.*

/zr/

Na horním snímku: Nově certifikovaná prodejna prodejna TUTY v Opavě - Kylešovicích

Foto: archiv AČTO

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down