Zvířata a šrot – jde to dohromady?

V unikátní KOVOZOO si můžete prohlédnout modely zvířat, které z kovového odpadu vytvořili umělečtí kováři i běžní kutilové.

Celá expozice, umístěná v areálu společnosti Kovosteel ve Starém Městě u Uherského Hradiště, připomíná netradiční zoo bez klecí a mříží, kde nechybějí informační tabule s popisky zvířat. Nyní zahrnuje přes třicet výtvorů různých velikostí, z toho 25 modelů vzniklo díky motivační soutěži, které se zúčastnili jednotlivci i firmy ze Slovácka a širokého okolí.

Duchovním otcem KOVOZOO je Bronislav Janeček, generální ředitel společnosti Kovosteel. Jak se nápad zrodil? »Před několika lety jsem navštívil Tunis a tam jsem sledoval, jak místní umělci vyrábějí ze zbytkového šrotu modely zvířat. Jejich práce mě velmi zaujala, takže jsem zhruba po dvou letech přesvědčil spolupracovníky, abychom u nás ve Starém Městě vybudovali vlastní netradiční zoo. Pokud vím, nikde jinde v Evropě takový projekt neexistuje,« uvedl Bronislav Janeček. Vybrané modely nedávno absolvovaly tour po nákupních centrech celé ČR a ohlas byl velmi pozitivní. »Lidé v Čechách a na Moravě obdivovali především gorilu a geparda. Na druhou stranu, když se podíváme na tučňáky, vidíme, že jsou vyrobeni velmi jednoduše a také oni sklidili ovace, především u malých dětí,« dodal šéf společnosti Kovosteel.Podle jeho slov je v plánu nejen pořízení dalších modelů kovových zvířat. Expozici by měla obohatit zvířata živá, jako jsou třeba pávi.

Figurky tučňáků sklízely obdiv dětí i během svého tour po nákupních centrech v celé České republice.

Gorila, jakou nenajdete ani v Africe, domovině těchto zvířat, aní v žádné zoologické zahradě po celém světě.

FOTO: ARCHIV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *