Zvýší se česká výroba alternativních paliv z odpadů využitím plastových výmětů? Pomohlo by to i obcím a městům

O zpracování a energetickém využití plastových výmětů z třídicích linek, které nemohou být uloženy na skládku, jednali dnes zástupci Svazu měst a obcí ČR, Ministerstva životního prostředí a cementárenského průmyslu.

Jako jedno z efektivních a rychlých řešení nakládání s plastovým výmětem se nabízí zvýšení kapacity výroby alternativních paliv z odpadů v ČR (tzv. TAP) – to za předpokladu, že česká výroba alternativních paliv splní přísné parametry pro pece v cementárnách. Jejich provozovatelé nyní zformulují své možnosti a podmínky, které předají Ministerstvu životního prostředí (MŽP) k zapracování do závazných podmínek energetického využití TAP.

Po konstruktivním jednání se všichni zúčastnění shodli na maximální součinnosti  a hledání možností, jak docílit snížení skládkování odpadů.  SMO ČR velmi oceňuje, i přes složitou dobu, rychlé organizace jednání ze strany MŽP, které jsou přínosné pro všechny strany z hlediska pohledu na danou problematiku. Díky těmto jednáním se zajistí stabilita a efektivní náběh nové legislativy.
/zr/*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down