Agroturistika na jihu Čech přitahuje návštěvníky z celé republiky

Agroturistika je jednou z forem venkovského cestovního ruchu provozovanou zemědělci. Specifikem jsou rekreační pobyty na farmách, statcích, hospodářských usedlostech, kde dochází k bezprostřednímu kontaktu s přírodou a autentickou kulturou. Byli to zejména zemědělci, lesníci a rybáři, kdo vtiskl atraktivní tvář jihočeské kulturní krajině.

Jižní Čechy, bohaté na krásnou krajinu, tradiční kulturu a pohostinnost, se stávají oblíbeným cílem pro návštěvníky toužící po klidné rodinné atmosféře a čistém vzduchu. Možnost zapojit se do práce na statku a do péče o zvířata nebo zažít pohled na svět z koňského sedla je zaručeným receptem k celkové regeneraci. Odměnou je ochutnávka čerstvých farmářských produktů a lahodných pokrmů připravovaných podle místních starých receptů.

Agroturistika v jižních Čechách se stává lákadlem nejen pro domácí, ale také pro zahraniční turisty, kteří hledají autentický zážitek a příležitost poznat místní kulturu a život na venkově. Upevňujeme si tak svou pozici mezi oblíbenými agroturistickými destinacemi, a to i tím, že jsme důležitým místem pro pořádání akcí spojených právě se zemědělstvím,“ uvádí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu, Petr Soukup.

Jednou z největších regionálních akcí na toto téma je i letošní 49. ročník výstavy Země živitelka na Výstavišti v Českých Budějovicích, kde se setkávají zemědělci a odborníci se širokou veřejností. Návštěvníci se mohou těšit farmáře a chovatele zvířat, výrobce traktorů a zemědělské techniky, poznání zemědělských postupů nebo aktuálních trendů a inovací v zemědělství. Nebudou chybět ani ochutnávky regionálních výrobků a bohatý doprovodný program.

V posledních letech se agroturistika stala také atraktivní možností pro rodiny s dětmi, kteří chtějí svým potomkům dopřát vzdělání o životě na farmě a ukázat jim význam udržitelného zemědělství. Děti mohou sledovat zvířata, učit se o rostlinách nebo participovat na různých interaktivních aktivitách, což přináší zábavnou a vzdělávací zkušenost. Regionální agrární komora Jihočeského kraje a Svaz venkovské turistiky spolu s turistickými oblastmi, místními farmáři a poskytovateli agroturistických služeb aktivně spolupracují na rozvoji agroturistiky v regionu a nabízí tak rozmanitou nabídku s možností poznat jihočeský venkov. Vytváření tematických okruhů, workshopů a tradičních lidových událostí, které propojují návštěvníky s regionálními tradicemi, přispívá k tomu, aby si turisté odnesli nezapomenutelný zážitek.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down