Betonový modulární pumptrack v pražských Modřanech má světový primát

V MČ Praha 12 na Beránku zahájila provoz nová pumptracková dráha. Jedná se o unikátní modulární dráhu z dílců z litého betonu. Díky své délce je modřanská dráha největší svého druhu na světě. Další velkou výhodou je možnost změny tvarového uspořádání, které lze přestavět do pěti variant. Instalované betonové provedení tohoto modulárního pumptracku je svým provedením celosvětovou novinkou letošního roku.

U zahájení provozu nechyběl Matyáš Kulich, jezdec světového poháru na jetsurf, spolu se zástupci radnice, starostou Vojtěchem Kosem, 1. místostarostou Petrem Šulou, místostarostou Vojtěchem Mikolášem, místostarostkou Lenkou Vedralovou, radní Michaelou Černou, zástupcem dodavatele Jaroslavem Vašutem a senátorem Pavlem Fischerem.

Součástí akce byla Action Show, autogramiáda jezdců a soutěže, a kdo chtěl, mohl si hned nový pumptrack vyzkoušet. „Pumptracková dráha je určena pro všechny věkové kategorie – od nejmenších až po dospělé profesionální sportovce. Dnes každý sedí u počítače a telefonu a myslím, že být na vzduchu s partou přátel je mnohem důležitější nejen pro tělo fyzicky, ale i psychicky. Jednoduše chci zvedat děti od počítačů a telefonů a naučit je aktivnímu životnímu stylu,“ uvádí Matyáš Kulich.

S nápadem vybudovat pumptrackovou dráhu Na Beránku přišel právě Matyáš Kulich. Původní dráha, která v Modřanech stála od roku 2016, byla vyřazena z evidence majetku a nabídnuta k odkupu. „Občanům jsme na podzim loňského roku slíbili, že hřiště obnovíme. Jsem rád, že jsme pořídili novou dráhu z betonových dílců, která je výrazně tišší, trvanlivější a nejen dětem poskytne skvělý sportovní zážitek. Nová dráha se bezpochyby stane vyhledávanou atrakcí a ozdobou Prahy 12,“ upřesňuje Vojtěch Kos, starosta Prahy 12.

Technické parametry

Víceúčelový betonový modulární pumptrack je typ sportovního zařízení, které je určeno pro kola, koloběžky, longboardy nebo in-line brusle. Při pohybu jezdce využívá jako hnací sílu „pumpování“ (pohyb nahoru a dolů) namísto šlapání a odrážení. Jízda na modulárním pumptracku je bezpečná, zábavná a přispívá  k rozvoji aktivního životního stylu a široké škály pohybových dovedností všech jeho uživatelů.

Parametry modřanského pumptracku:  délka sestavy: 82 m, 5 možných variant uspořádání z instalovaných dílů,  možná změna tvarového uspořádání, místa instalace, rozšíření sestavy, výroba ve standardu ISO a odpovídající normy ČSN, patentově chráněný produkt.

Tuto světovou novinku, která je zatím instalovaná pouze v Austrálii a po pražských Modřanech bude v Berlíně a New Yorku na Manhattanu, dodala česká společnost Way to Nature, s. r. o. Cena za dodání včetně instalace byla 3 475 000 Kč bez DPH.*

/tz/

foto: Jaroslav Thraumb

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down