Dopravní podnik Karlovy Vary vypravil do ulic tulipánový autobus

Od dnešního dne, tj. pátku 8. března, je v karlovarských ulicích k vidění zkrášlený autobus. Připomíná Mezinárodní den žen a jeho symbolem jsou růžové tulipány v oknech. A také ženy cestující v Karlových Varech v MHD budou podarovány květinou v podobě tulipánu nebo růže.

„Rád bych poděkoval touto cestou všem ženám, cestujícím i našim zaměstnankyním. Jsem přesvědčen, že ženy si právě takový svátek zaslouží. I konkrétně v DPKV mají ženy významnou pozici. Z celého počtu zaměstnanců u nás pracuje 15 % žen. Jsou mezi nimi řidičky, průvodčí lanových drah, pracovnice v přepravní kanceláři, vedoucí MHD, účetní, personální a kolegyně v administrativě“, uvedl Jiří Vaněček, předseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary (DPKV).

„V posledních letech vnímám, že došlo ke změně a řidiček je nejen u nás DPVK stále více. Je dobrou zprávou, že se začínají zviditelňovat v sektoru, který byl tradičně mužský. Troufám si říct, že dnes již vymizely předsudky o tom, že některé práce jsou vhodné jen pro muže a jiné jsou určeny ženám. Rád bych i touto cestou popřál vše nejlepší k MDŽ nejen ženám v DPKV, ale ženám obecně všem, protože bez žen by to nešlo“, uvedl Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva DPKV.

Tulipánový autobubus je v pátek 8. března nasazen na linku číslo 2.*

/zr/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down