23.08.2023 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hledá se ředitel krajského úřadu

Konec jedné éry. Tak by se bez nadsázky dala nazvat nadcházející personální změna, která se dotkne Krajského úřadu Pardubického kraje. Jeho dlouholetý ředitel Jaroslav Folprecht (*1958) oznámil, že podá ze zdravotních důvodů rezignaci. V příštích dnech proto úřad zveřejní výběrové řízení na tuto pracovní pozici. Jaroslav Folprecht stál v čele úřadu od vzniku krajů v ČR v roce 2000.

Rozhodnutí Jaroslava Folprechta respektuji. Sice mě mrzí, protože za ty roky jsme si nastavili systém výborné spolupráce, ale chápu ho a přeji mu v tuto chvíli hlavně hodně zdraví a sil. Krajský úřad jeho odchodem do důchodu ztrácí skutečného odborníka a slušného člověka, který má zkušenosti se všemi úrovněmi státní správy i samospráv. Po personální stránce vybudoval velice stabilní tým a v uplynulých 23 letech spolupracoval se všemi hejtmany Pardubického kraje. Jaroslava Folprechta také znají asi všichni porevoluční starostové a tajemníci obecních a městských úřadů v našem regionu, protože právě jim radil a pomáhal při řešení problémů. Bude nám profesně i lidsky velice chybět. V České republice bychom jen těžko našli úspěšnějšího ředitele krajského úřadu. Moc si přeji, abychom se za nějaký čas mohli zase osobně potkat a popovídat si,“ uvedl k ředitelově rezignaci hejtman Martin Netolický.

Výběrové řízení na ředitele

Oznámení o vypsání výběrového řízení a podmínky pro přihlášení zveřejní Krajský úřad Pardubického kraje na úřední desce v příštích dnech. Pracovní náplň je definovaná v § 69 zákona o krajích (č. 129/2000 Sb.). Ředitel odpovídá za plnění úkolů svěřených krajskému úřadu v samostatné i přenesené působnosti, finanční a personální chod, kontroluje činnost všech zaměstnanců, organizačních složek a zřizovaných organizací. Zároveň nesmí vykonávat funkce v politických stranách a v politických hnutích.

Vedoucí finančního odboru Jan Slavík zastává od března funkci pověřeného ředitele. Chod krajského úřadu je v tuto chvíli zajištěný, můžeme připravit výběrové řízení a vše řádně vyřešit. Doufám, že se přihlásí řada kvalitních kandidátů, kteří naváží na práci Jaroslava Folprechta. Rozhodně je nebude čekat lehká práce, laťka je nastavena opravdu vysoko. Upozorňuji, že jmenování nového ředitele krajského úřadu sice provádí hejtman, ale až po předchozím schválení ministrem vnitra,“ dodává Martin Netolický.*

/zr/

Na foto je KÚ Pardubického kraje

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down