Jihočeský kraj spustil web věnovaný duševnímu zdraví dětí

Jihočeský kraj spustil nový web Duše v pohodě, který cílí na děti, rodiče, učitele, sociální pracovníky a další zájemce, kteří hledají informace a zajímají se o podporu duševního zdraví dětí a mladistvých.

Jihočeský kraj inicioval vznik dvou týmů pro duševní zdraví dětí, které aktuálně působí na území ORP České Budějovice a ORP Tábora a poskytují podporu žákům na 2. stupni základních škol, jejich rodinám a blízkým.

Webový portál Duše v pohodě byl vytvořen v souvislosti s projektem Prevence duševního zdraví dětí v Jihočeském kraji, který realizuje Jihočeský kraj s finanční podporou z OP Zaměstnanost+. Cílem je podpora prevence a péče o duševní zdraví dětí a mladistvých v regionu.

V rámci projektu vznikly dva týmy pro duševní zdraví dětí, které působí na území ORP České Budějovice a ORP Tábor a poskytují podporu žákům na 2. stupni základních škol, jejich rodinám a blízkým. Týmy rovněž spolupracují se školami, poradenskými pracovišti, sociálními službami a dalšími institucemi podle potřeb dítěte. Podpora dětem je zajištěna například sociálními pracovníky, psychology, metodiky prevence či speciálními pedagogy ve spolupráci s dětským psychiatrem či psychoterapeutem. Hlavním posláním týmů je poskytnutí rychlé a odborné pomoci v případech ohrožení duševního zdraví dítěte a posílení prevence vzniku duševních obtíží,“ řekla náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje pro sociální oblast Lucie Kozlová.

Na týmy pro duševní zdraví dětí se může obrátit škola, dítě, rodič, pediatr nebo sociální služba. Kontakty jsou k dispozici na webovém portálu Duše v pohodě. Webové stránky jsou zpřístupněny v souvislosti s konáním celorepublikové akce Týden pro wellbeing ve školách (13.–20. 2. 2024), která je zaměřena na zlepšení duševní pohody dětí a pracovníků ve školských zařízeních.*

/tz/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down